Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Co zmieni się w polskiej ochronie zdrowia? Niedzielski: „Ta ustawa będzie konstytucją szpitalnictwa"

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przekazał, iż projekt o modernizacji szpitalnictwa trafi w dniu dzisiejszym do konsultacji. - Dzisiaj przedstawimy publicznie do konsultacji projekt ustawy. Ustawy, która będzie swoistą konstytucją szpitalnictwa w Polsce - zapowiedział szef resortu zdrowia.

twitter.com/@MZ_GOV_PL

Minister zdrowia wraz z wiceministrem zdrowia wzięli dziś udział w konferencji prasowej, podczas której zapowiedzieli zmiany w polskim szpitalnictwie. Mowa o projekcie ustawy o modernizacji szpitalnictwa. Jak zapowiedział szef resortu zdrowia - Adam Niedzielski, ustawa ta będzie swoistą konstytucją szpitalnictwa w Polsce.

"Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień, to jest dzień, który zapisze się w historii polskiego szpitalnictwa"

- zaczął Niedzielski.

"Dzisiaj przedstawimy publicznie do konsultacji projekt ustawy. Ustawy, która będzie swoistą konstytucją szpitalnictwa w Polsce. Będzie ona określała na długie lata funkcjonowanie szpitala, zasady ich restrukturyzacji, jak szpitalnictwo będzie modernizowane i jak będzie się rozwijało."

- kontynuował szef resortu zdrowia.

"Ten projekt nazywa się projektem o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa. Zawiera pewien zestaw regulacji, który w różnych sferach ma doprowadzić do tego, ze ten nasz system szpitalnictwa będzie w lepszej kondycji finansowej, a z drugiej strony będzie zapewniał taka jakość świadczenia, ze z punktu widzenia pacjenta, będzie to oceniane pozytywnie."

- mówił.

 

Jak podkreślił, to właśnie pandemia koronawirusa jest kluczowym powodem, przez który polskie szpitalnictwo wymaga modernizacji - w wielu kwestiach.

"Skąd zapotrzebowanie? Pandemia jest jednym z tych najpoważniejszych powodów, które za tym przemawiają. Widzieliśmy wyraźnie w trakcie kolejnych fal, że potrzebny jest mechanizm koordynacji, który pozwala w skali kraju, prowadzić skoordynowaną politykę - szczególnie w sytuacjach kryzysowych."

- powiedział Adam Niedzielski.

"Agencja Rozwoju Szpitalnictwa"

Minister zdrowia zapowiedział również, iż powstanie Agencja Rozwoju Szpitalnictwa, której zadaniem będzie między innymi - pomoc słabiej prosperującym szpitalom w kwestii finansowej.

"Ta konieczność koordynacji to nie jedyny argument, żeby na nowo zdefiniować zasady funkcjonowania szpitalnictwa, naszym zdaniem, nadzór właścicielski, który jest sprowadzany nad szpitalami, pozostawia wiele do życzenia, dlatego chcemy zaproponować rozwiązanie w postaci Agencji Rozwoju Szpitalnictwa, która będzie się dokładnie tym zajmowała. Będzie m.in. pomagała wszystkim szpitalom, które znajdują się w ciężkich sytuacjach finansowych."

- powiedział Niedzielski.

Zmiany dotkną również systemu zarządzania w polskich szpitalach...

"Kolejnym elementem, na który stawiamy w tym projekcie ustawy to kwestia jakości zarządzania. Wprowadzimy wymóg egzaminu państwowego. Tutaj nie można opierać się na intuicji, to musi być dobrze wyedukowany menadżer, który będzie mógł zarządzać tak dużym obiektem, jakim jest szpital."

 

 Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

 

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Komentarze (109)
Anonim 30.12.2021 20:41
Zawyżone dane dotyczące liczby zmarłych "na Covid-19" w Polsce wynikają nie z czego innego, jak tylko z dążenia polskich lekarzy do szkodzenia polskiemu rządowi za wszelką cenę. W Polsce zawsze trwa wojna polsko-polska i żydowsko - Polska a ten Niedzielski to wypisz wymaluj żyd .
Anonim 30.12.2021 20:33
W Polskiej ochronie zdrowia powinno zmienić się obecnych ministrów skorupowanych a zastąpić ich lekarzami optymalnymi o rzetelnej miedzy medycznej i wysokim poziomie uczciwości .
Anonim goj 30.12.2021 20:26
zdalne szpitale przez telefon buhaha
Anonim 30.12.2021 19:29
Jak tam sieć szpitali?
Anonim 30.12.2021 19:26
2015 szpitale miały 10 mld długu, 2021 dług szpitali to 20 mld. I jak tu zwalić winę na Tuska?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo