Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rolnicy zablokowali przejazd karetki? Sieć obiegło wielkie kłamstwo. WSPR w Szczecinie wydało komunikat

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie dementuje kłamstwa w sprawie utrudnienia przejazdu karetki w trakcie protestu rolników. W komunikacie podkreślono, że sytuacja z 20 lutego w żaden sposób nie wpłynęła na stan pacjenta. Ponadto zespoły nie odnotowują problemów w związku z manifestacjami.

Rolnicy nie wpłynęli na przejazd karetki
Insa Osterhagen - pixabay.com

20 lutego odbył się ogromny protest rolników. Pracownicy sektora rolnego manifestowali w ponad 100 lokalizacjach. Sieć obiegały nagrania i zdjęcia z wydarzenia. 

Na jednym z materiałów można było zobaczyć karetkę pogotowia, której przejazd miał zostać zablokowany. Nagranie szybko zyskało popularność w mediach społecznościowych i stało się paliwem dla przeciwników protestu. Rolnikom zarzucano, że ich akcja zagroziła życiu pacjenta. Niektórzy komentujący twierdzili nawet, że wieziony zmarł. Okazało się, że to wierutne kłamstwa. 

WSPR dementuje

"W odpowiedzi do sytuacji na S11, informuję, że karetka, która napotkała na wiadukcie strajk rolników w dniu 20.02.2024 r. przejechała drogą wskazaną przez osoby protestujące (korytarzem przejazdowym). Przejazd ten nie wpłynął na czas dojazdu do szpitala oraz stan pacjenta"

– poinformowała dziś Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

W komunikacie dodano, że zespoły ratownictwa medycznego WSPR Szczecin nie odnotowali "żadnych utrudnień w dojazdach do pacjentów lub szpitali".

Komunikat WSPRWSPR w Szczecinie / x.com

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#protest rolników #karetka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo