Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

"Reset" zniknął ze stron TVP. Były premier: Tusk wstępuje w poprzednie koleiny

- Donald Tusk wstępuje w poprzednie koleiny, ta błędna polityka resetu będzie kontynuowana, Tusk się jej nie wstydzi. To smutna konstatacja. Opinia publiczna ujrzała prawdę w serialu "Reset" - tak usunięcie serialu "Reset" z platformy VOD Telewizji Polskiej ocenił w rozmowie z Telewizją Republika Mateusz Morawiecki.

Serial Reset zdjęty z TVP VOD
printscreen mt - Twitter / TVP

W rozmowie z Michałem Rachoniem Mateusz Morawiecki przyznał, że w rozmowie z korespondentami zagranicznymi starał się bronić Polski, ale nie mogli uwierzyć, gdy powiedział im, na czym polegają zmiany w mediach publicznych.

- To są standardy białoruskie - ocenił.

Wygaszenie TVP World

Pytany o TVP World, anglojęzyczny kanał polskiej telewizji, którego sygnał został wyłączony, były premier ocenił, że można to czytać w kontekście wojny na Ukrainie. Wygaszenie TVP World spotkało się w ostrą krytyką zagranicznych ekspertów i komentatorów.

- To wiąże się z tym, że Niemcy będą pewnie dążyły do zakończenia wojny na zasadzie dogadania się z Putinem. Putin odniósł niestety spore sukcesy na froncie, Ukraińcy bronią się przeciwko temu, i w naszym interesie jest, by Ukraina dalej się broniła. Być może Sikorski z Tuskiem dostali takie zadanie. Sikorski pojechał do Kijowa jako zasłona dymna, wiemy, jak jego dialogi z Ukrainą wyglądał. To działania o charakterze odcięcia zagranicy od tego, co się w Polsce dzieje. Ważne, by opowieść o Polsce przedstawić zewnętrznemu światu

– powiedział Mateusz Morawiecki.

Dlaczego przez dziesięciolecia III RP nie mogła powstać taka telewizja, jak TVP World?

- Elity, które tu rządziły, były elitami kompradorskimi, działającymi na rzecz obcych. (...) Nikomu nie zależało przez lata na tym, że Polska opowiadała o sobie, że jesteśmy krajem dumnym, pełnym sukcesów - ocenił były premier.

Tusk wchodzi w stare koleiny

Jedną z pierwszych decyzji namiestników Sienkiewicza w TVP było zdjęcie z platformy VOD serialu "Reset", pokazującego kulisy prorosyjskiej polityki prowadzonej przez rząd Donalda Tuska w latach 2008-2014.

- Donald Tusk wstępuje w poprzednie koleiny, ta błędna polityka resetu będzie kontynuowana, Tusk się jej nie wstydzi. To smutna konstatacja. Opinia publiczna ujrzała prawdę w serialu "Reset". (...) Mam nadzieję, że liczne personalne nominacje nie oznaczają powrotu do tamtej polityki, ale niestety, mogę się mylić

– stwierdził Mateusz Morawiecki.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki #reset

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo