Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Rekordowa liczba migrantów w rejonie Tucson w USA

Granicę amerykańską z Meksykiem w rejonie Tuscon, w Arizonie, oblegają w ostatnich dniach tysiące mężczyzn-imigrantów, zwłaszcza z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. W ciągu jednego tygodnia zarejestrowano ich 17,5 tysiąca.

Border patrol USA
Trump White House Archived - flickr.com; Domena publiczna

Jak podała we wtorek stacja Fox News, Tuscon rejestruje rekordową liczbę przekroczeń granicy. Według stacji było ich 3 tysiące w ciągu jednego tylko dnia i 17,5 tysiąca w ciągu tygodnia - najwięcej w historii.

"Służby celne i ochrony granic (CBP) zostały zmuszone do zamknięcia lokalnego przejścia granicznego ze względu na gwałtowny wzrost liczby nielegalnych imigrantów. Pod murem granicznym we wtorek rano obozowały setki samotnych mężczyzn w wieku poborowym, wśród których nie było ani jednej kobiety, ani jednego dziecka" – zauważył Fox News.

Cytowany przez stację mężczyznę stwierdził, że zapłacił przemytnikowi 10 tys. dolarów za przewiezienie z Mauretanii przez Kolumbię. Na granicy byli m.in. imigranci z Senegalu, Gwinei i Egiptu. Inni pochodzili z Bliskiego Wschodu i Azji. Czekali na sprawdzenie dokumentów z nadzieją wypuszczenie do USA.

"Kamery uchwyciły moment, gdy imigranci wykorzystali wyrwy w murze naprawiane przez pracowników federalnych i zanim udało się je uszczelnić, przedostali się do Stanów Zjednoczonych"

– zwróciła uwagę stacja Fox News.

W roku podatkowym 2023 na granicę z Meksykiem napłynęło ponad 2,4 mln imigrantów. To rekordowa liczba.

W Kongresie USA trwają negocjacje na temat imigracji. Republikanie chcą m.in. surowszych standardów azylowych i ograniczeń w korzystaniu przez administrację z przepisów o tzw. humanitarnym zwolnieniu warunkowym. W wyjątkowych okolicznościach pozwalają one na wpuszczanie do USA m.in. sierot.

Niektórzy Demokraci w Senacie zapowiedzieli, że zgodzą się na to tylko wtedy, gdy amnestią zostaną objęte miliony nielegalnych imigrantów już przebywających w Stanach Zjednoczonych.

Oglądaj TV Republika na YouTube

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #migranci

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo