Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Reakcja Platformy na billboardy PiS bezcenna. Najbardziej nie spodobało im się słowo "złodzieje"!

To haniebne - ocenili dzisiaj politycy PO billboardy PiS przedstawiające twarz dziecka i napis: "PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom". Czyżby parlamentarzyści Platformy odnieśli słowo "złodzieje" do siebie? Bardzo możliwe, choć PO próbuje teraz wmówić Polakom, że "złodziejami" PiS nazywa "miliony polskich podatników", a nie szalejące za rządów Tuska i Kopacz mafie VAT-owskie.

Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Szef sztabu PiS Tomasz Poręba na wcześniejszej dzisiejszej konferencji prasowej, odpowiadając na pytania dziennikarzy, wyraźnie wskazał, że PiS - pisząc na billboardach o "złodziejach" - miał na myśli proceder wyłudzeń VAT w okresie rządów PO-PSL.

Ale Platforma Obywatelska chce odwrócić kota ogonem i sugeruje, że Prawo i Sprawiedliwość "złodziejami" nazwało wszystkich polskich podatników. Wiceszef PO Tomasz Siemoniak ocenił na dzisiejszej konferencji prasowej, że billboard PiS jest "haniebny", ponieważ "nazywa miliony polskich podatników uczciwie płacących podatki - z których pochodzi wszystko to, co jest finansowane przez budżet - złodziejami". "To jest absolutnie niedopuszczalne, to pokazuje, w jaki sposób PiS myśli o swoich obywatelach" - mówił Siemoniak.

Ale - o czym można się przekonać - były szef MON tezy te wygłaszał bez większego przekonania i entuzjazmu...

Co ciekawe, kuriozalny przekaz PO pokrywa się z narracją proponowaną przez Renatę Grochal ("Newsweek", a wcześniej "Gazeta Wyborcza", 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#billboardy PiS #Platforma Obywatelska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo