Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Radni sejmiku przeciw aborcji

Radni sejmiku województwa Podkarpackiego przez aklamację przyjęli uchwałę wyrażającą poparcie dla \"działań i inicjatyw służących ochronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci\".

pixabay.com

Na nadzwyczajnej sesji projekt uchwały przedstawił radny klubu PiS Jacek Kotula.

Jako radni województwa chcemy wyrazić poparcie dla Inicjatywy Ustawodawczej +Zatrzymaj aborcję+ i przygotowanego przez komitet projektu ustawy o zmianie ustawy ze stycznia 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży

– zapisano w uchwale.

Radni podkreślili, że osoby chore i niepełnosprawne mają "takie samo prawo do życia jak i osoby zdrowe".

Uchwała zostanie przesłana m.in. do Sejmu, Senatu oraz prezydenta RP.

W myśl obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, aborcji można dokonywać, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki; w przypadku czynu zabronionego - jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

Zbiórkę podpisów pod projektem ograniczającym dopuszczalność aborcji prowadzi Fundacja Życie i Rodzina "Zatrzymaj Aborcję", która chce wprowadzenia zakazu aborcji ze względu na wady płodu.

W trakcie nadzwyczajnej sesji radni przyznali również odznakę honorową "Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego" księdzu arcybiskupowi Mieczysławowi Mokrzyckiemu – metropolicie lwowskiemu.

Na sesji wręczono także odznakę "Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego" Markowi Strączkowi, który od lat jest dowódcą południowo-wschodniego okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Podkarpaccy radni przyjęli również uchwałę z okazji nadchodzącej 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. W stanowisku tym można przeczytać m.in., że radni wyrażają wdzięczność "autorom tamtego dziejowego sukcesu oraz doceniają znaczenie wielkiego jubileuszu Niepodległej dla współczesnych mieszkańców naszego regionu i Polaków na wszystkich kontynentach”.

W 33-osobowym sejmiku podkarpackim 19 radnych należy do klubu PiS, 8 do klubu PSL, 4 do klubu PO i 2 radnych jest niezależnych.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#aborcja #prolife #ochrona ludzkiego życia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo