Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

Protestujący proszą Wałęsę by został z nimi. Proponują nawet materac. Ale sobie znalazł wymówkę…

Były prezydent Lech Wałęsa przyjechał dziś do Sejmu RP. Spotkał się z protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych. Zaznaczył, że chce wnieść „jakiś wkład” do ich „walki” lecz nie chce, by jego wizyta była "wykorzystywana politycznie". Wałęsie zaproponowano, żeby został z demonstrującymi w budynku parlamentu. Odmówił przypominając, że ma dziś spotkanie w Puławach. Internauci skomentowali to w swoim stylu.

tvp

Powinniśmy być z wami solidarni i was zrozumieć - mówił b. prezydent Lech Wałęsa, który spotkał się z protestującymi od 18 kwietnia w Sejmie osobami niepełnosprawnymi. Zadeklarował, że chciałby wnieść "jakiś wkład" do ich "walki". Protestujący zaapelowali do Wałęsy, aby z nimi został.

Chciałbym wnieść jakiś wkład do waszej walki

- zadeklarował Wałęsa podczas spotkania. Był prezydent podkreślił, że nie należy do żadnej partii i nie chciałby, żeby jego wizyta w Sejmie była "wykorzystywana politycznie".

Mówią, że należało załatwiać te sprawy wtedy, kiedy byłem prezydentem. Otóż oświadczam tym mądralom, że w tamtym czasie ja więcej nie mogłem zrobić - stwierdził.

Powinniśmy z wami być solidarni i was zrozumieć, i w zależności od porządkowania Polski, nabierania jakiegoś rytmu i dobrobytu powinniśmy powiedzieć o waszych potrzebach i wykazywać się tu solidarnością i mądrością. Na razie to się nam nie udaje

- dodał Wałęsa.

Rodzice osób niepełnosprawnych zaproponowali, by Wałęsa został z nimi. Proponowano nawet, że rozłożą byłemu prezydentowi materac.

Ale o 18 mam dziś spotkanie w Puławach

- stwierdził b. prezydent.

Internauci skomentowali dzisiejszą wizytę Wałęsy w sejmie:

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#niepełnosprawni #protest #Lech Wałęsa #Sejm #spotkanie #Puławy #materac

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo