Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Prezydent spotkał się z protestującymi rolnikami. Wejdą w skład ważnej instytucji

- Prezydent, na prośbę rolników, podjął decyzję, by przedstawiciel protestujących wszedł w skład Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Narodowej Radzie Rozwoju - poinformował dzisiaj, po spotkaniu rolników z Andrzejem Dudą, prezydencki minister, Wojciech Kolarski.

Spotkanie prezydenta z rolnikami
Marek Borawski - KPRP

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek przed południem w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Związku Rolniczego "Orka". W rozmowach uczestniczył też wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik oraz minister Wojciech Kolarski.

Po spotkaniu, podczas briefingu prasowego, Wojciech Kolarski wskazał, że wizyta rolników w Pałacu Prezydenckim to efekt rozmowy prezydenta RP z protestującymi w Sejmie, która - jak zaznaczył - miała też skutek w postaci zakończenia strajku rolników.

- Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od podziękowań ze strony rolników, że prezydent okazał szacunek, że dla niego sprawy polskiej wsi i rolnictwa są bardzo ważne. Doprowadził do tego, że ten dramatyczny protest się zakończył. Rolnicy wyrazili także gorycz, że Donald Tusk, wielokrotnie zapraszany, nie spotkał się z nimi, choć trzykrotnie był obecny w Sejmie. Rolnicy najpierw oczekiwali szacunku, rozmowy, a dopiero to ma doprowadzić potem do rozwiązania problemu - przekazał Kolarski.

Rolnicy podczas spotkania z prezydentem  wyrazili zaniepokojenie zapisami Zielonego Ładu oraz sytuacji na rynku i spadkami cen żywności.

- Prezydent, na prośbę rolników, podjął decyzję, by przedstawiciel protestujących wszedł w skład Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Narodowej Radzie Rozwoju. Pałac prezydencki jest miejscem, gdzie może toczyć się taka debata. Jest też miejscem, gdzie ci, którzy przychodzą z problemami, mogą być wysłuchani

–  dodał prezydencki minister.

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo