Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Prezydent spotkał się Natalią Pinczuk

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę z Natalią Pinczuk, żoną przebywającego w białoruskim więzieniu laureata Pokojowej Nagrody Nobla Alesia Bialackiego. Prezydent zapewnił o wsparciu Polski dla narodu białoruskiego i jego uzasadnionych aspiracji do życia w wolnym państwie - przekazała KPRP.

Twitter.com/prezydentpl

O spotkaniu prezydenta z małżonką białoruskiego dysydenta Kancelaria Prezydenta poinformowała w środę na Twitterze.

"Prezydent przekazał wyrazy uznania i szacunku wobec niezłomnej postawy Alesia Bialackiego, który od lat walczy o prawa człowieka na Białorusi, za co został skazany w pokazowym procesie na 10 lat pozbawienia wolności w więzieniu o zaostrzonym rygorze"

- przekazała KPRP po spotkaniu.

Jak zaznaczono, Andrzej Duda zapewnił też o nieustającym wsparciu Polski dla narodu Białoruskiego i jego uzasadnionych aspiracji do życia w wolnym, demokratycznym państwie.

We wtorek z przebywającą w Polsce Natalią Pinczuk spotkali się premier Mateusz Morawiecki oraz szef MSZ Zbigniew Rau.

Aleś Bialacki, białoruski obrońca praw człowieka, twórca centrum praw człowieka Wiasna i laureat ubiegłorocznej Pokojowej Nagrody Nobla, został na początku marca skazany przez sąd w Mińsku na karę 10 lat kolonii karnej. Trzej inni aktywiści, współpracownicy Bialackiego, zostali skazani na kary od 7 do 9 lat więzienia. Skazani zostali już wcześniej uznani za więźniów sumienia, a sprawa karna wobec Wiasny - za motywowaną politycznie. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo