Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Prezydent spotka się z szefem NATO. Wśród tematów rozmowy większe wsparcie wschodniej flanki Sojuszu

Jak przekazał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w poniedziałek w Brukseli Andrzej Duda odbędzie rozmowę z Jensem Stoltenbergiem. Podczas spotkania głowy państwa z szefem NATO, ma zostać poruszony temat sytuacji wokół Ukrainy. "Prezydent podniesie kwestię dalszego wzmacniania NATO na flance wschodniej - jako odpowiedzi na agresywną politykę rosyjską" - poinformował Paweł Soloch.

Autor:

"Przedmiotem konsultacji będzie obecna sytuacja bezpieczeństwa, związana z eskalacją działań prowadzonych przez Rosję przy granicach z Ukrainą. Prezydent podniesie kwestię dalszego wzmacniania NATO na flance wschodniej - jako odpowiedzi na agresywną politykę rosyjską"

– powiedział Soloch w piątek.

W Brukseli prezydent spotka się także z wysokimi przedstawicielami instytucji unijnych, w tym szefową Komisji Europejskiej.

Rozmowy w Brukseli poprzedzą spotkanie prezydenta z przywódcami Francji i Niemiec w ramach Trójkąta Weimarskiego. Tematem spotkania Dudy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem ma być Ukraina. Według niemieckiego dziennika "Süddeutsche Zeitung", przywódcy państw Trójkąta Weimarskiego mają się spotkać w Berlinie we wtorek.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

NAJNOWSZE Polska