Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Prezes Polskiego Radia zawieszony. Sprawę bada Rada Mediów Narodowych. NOWE FAKTY

Jak już informowaliśmy, w nocy z poniedziałku na wtorek Polskie Radio podało w komunikacie, że rada nadzorcza zawiesiła w czynnościach prezesa Jacka Sobalę. Tymczasem przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że przedmiotem obrad jednego z najbliższych posiedzeń Rady będzie sytuacja związana z zawieszeniem w czynnościach prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali.

Piotr Galant / Gazeta Polska

Uchwała rady nadzorczej weszła w życie 6 sierpnia, a - jak zaznaczono w komunikacie - dalsze decyzje dotyczące władz Polskiego Radia leżą w kompetencjach Rady Mediów Narodowych.

„Jednocześnie rada, działając na podstawie statutu spółki, delegowała pana Andrzeja Rogoyskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Polskiego Radia S.A. do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu” - czytamy w komunikacie.

Odnosząc się do całej sytuacji Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreśla, że pomimo decyzji rady nadzorczej Polskie Radio „ma stabilne kierownictwo” i realizuje swoje cele statutowe.

- Doświadczony prawnik jest czasowo oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa. Sytuacja jest dobra - stwierdził Czabański.

Jednocześnie przewodniczący Rady Mediów Narodowych zapowiedział, że temat sytuacji w Polskim Radiu „będzie przedmiotem jednego z najbliższych posiedzeń Rady Mediów Narodowych”.

- Jakie decyzje zostaną wówczas podjęte na razie jest za wcześnie, by o tym mówić – zaznaczył.

Dopytywany, kiedy odbędzie się najbliższe posiedzenie RMN, Czabański odpowiedział, że termin posiedzenia nie został jeszcze uzgodniony z pozostałymi członkami Rady.

Sobala został powołany na prezesa Polskiego Radia na początku marca 2017 r., jego kandydaturę na to stanowisko zgłosił przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Przed objęciem kierownictwa w Polskim Radiu Sobala kierował warszawskim oddziałem TVP. Wcześniej był szefem radiowej „Trójki”. Pracował też m.in. w radiach: Eska, TOK FM, PiN. Od maja 2007 r. do listopada 2008 r. był szefem Programu I PR. Wcześniej był dyrektorem Radia Bis. Od 2010 do 2017 r. był związany ze Strefą Wolnego Słowa, zarządzał vod.gazetapolska.pl.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Jacek Sobala #Polskie Radio #Krzysztof Czabański #Rada mediów Narodowych #media

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo