Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Prezes PiS w Krośnie: "Polityk musi kierować się patriotyzmem - polskim i lokalnym"

\"Władza która jest pewna, władza, która jest w związku z tym słabo kontrolowana, bardzo zużywa\" - mówił dzisiaj w Krośnie prezes PiS Jarosław Kaczyński. \"My rządzimy uczciwe, potrafimy dobrze wykorzystywać pieniądze dla różnych przedsięwzięć. Polityk musi kierować się jednym względem - tym względem jest patriotyzm polski i lokalny\" - dodał.

twitter.com/ PiS

Kaczyński podkreślił - podczas spotkania wyborczego PiS w Krośnie - że dwa tygodnie przed wyborami mieszkańcy miasta powinni zadać sobie pytanie, czy obecny prezydent Piotr Przytocki będzie w stanie dobrze rządzić kolejną kadencję.

"Czy pan Piotr Przytocki, który rządzi już cztery kadencje, a teraz chce jeszcze pięciu lat, czyli razem 21 lat, czy pan Przytocki będzie w stanie dobrze rządzić przez 21 lat? Czy to jest w ogóle rzecz często spotykana (...), żeby ktoś pełnił dobrze jedną funkcję w ciągu przeszło 21 lat?" - pytał prezes PiS.

Jego zdaniem, "władza zużywa". "Władza, która jest pewna, władza, która jest w związku z tym słabo kontrolowana, zużywa bardzo. Jest takie XIX-wieczne powiedzenie, że każda władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie" - stwierdził Kaczyński. Dodał, że mimo to, iż władza prezydenta miasta nie jest absolutna, to jednak jest to - w jego ocenie - "naprawdę dużo władzy".

"Mój śp. brat mówił zawsze, kiedy już był prezydentem Rzeczpospolitej: jak teraz jestem prezydentem Polski to mam wpływy, jak byłem prezydentem Warszawy, to miałem władzę. Jest w tym żarcie oczywiście - bo to był żart - wiele prawdy"

- powiedział Kaczyński.

Prezes #PiS J. #Kaczyński w #Krosno: Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słowa. Udowodniliśmy to. #DotrzymujemySłowa pic.twitter.com/sXLp6OECvh

— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) 6 października 2018

Prezes PiS pytał również, czy "jest w stanie dobrze rządzić miastem ktoś, kto reprezentuje partię, która bardzo źle rządziła Polską i wieloma samorządami".

"Czy ktoś, kto jest w takiej partii, jest człowiekiem zdolnym do tego, by w ogóle być tym, który jest rzeczywiście sługą, który służy społeczeństwu, który służy ludziom?" - dopytywał Kaczyński. "Czy może wtedy raczej chodzi o coś innego, o jakąś inną służbę, dla mniejszych grup, dla interesów partykularnych, a bywa, że dla interesów osobistych" - wskazał. Jak zaznaczył, nie oskarża o to prezydenta Przytockiego. "Chcę po prostu zadać takie pytania" - dodał. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Jarosław Kaczyński #prezes PiS #Zjednoczona Prawica #2kadencja #wybory samorządowe 2018 #Krosno

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo