Premier: szanować, a nie wyprzedawać majątek narodowy

Ważne jest to, żeby szanować, a nie wyprzedawać majątek narodowy - napisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na Facebooku po wizycie w "Siarkopolu" Tarnobrzeg. Wskazał, że ta firma w czasie rządów poprzedników była w likwidacji. Rząd PiS rozpoczął inwestowanie w takie przedsiębiorstwa - zaznaczył.

Spotkanie premiera w Tarnobrzegu
Facebook.com/ Mateusz Morawiecki

"Spotkałem się dzisiaj z pracownikami Zakładów Chemicznych "Siarkopol" w Tarnobrzegu – i polecam odwiedzenie tego miejsca wszystkim politykom, żeby zobaczyli na własne oczy, jak ważne jest to, żeby szanować, a nie wyprzedawać majątek narodowy"

- napisał premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek na Facebooku po wizycie w "Siarkopolu" Tarnobrzeg.

Przypomniał, że ta firma w czasie rządów poprzedników była w stanie likwidacji – "zmniejszano się zatrudnienie, a poszczególne elementy majątku były wyprzedawane".

"Nasz rząd nie tylko zatrzymał proces wyprzedaży majątku narodowego – rozpoczęliśmy inwestowanie w takie przedsiębiorstwa, ponieważ realizujemy politykę gospodarczą, która jest w interesie Polski"

- podkreślił Morawiecki.

Zakłady "Siarkopol" specjalizują się w produkcji nawozów rolniczych, ogrodniczych oraz siarki konfekcjonowanej. Zajmują się też świadczeniem usług związanych z dystrybucją energii elektrycznej, gazu ziemnego, wody pitnej oraz gospodarką ściekową. "Ich produkty są cenione m.in. w Niemczech, Szwajcarii czy Austrii" - dodał premier.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo