Premier spotka się z przedstawicielami firmy Pfizer. Tematem rozmów - szczepionka

W piątek o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami firmy Pfizer na temat szczepionki na koronawirusa, w tym jej dystrybucji - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Twitter/ MorawieckiM/

"O 11.30 spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami firmy Pfizer na temat szczepionki na koronawirusa, w tym jej dystrybucji. Po spotkaniu oświadczenie dla mediów"

- zapowiedział na Twitterze Müller.

Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że oświadczenie premiera zaplanowano na godz. 12.15.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że szczepionka na COVID-19, tworzona przez niego we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE, ma ponad 90 proc. skuteczności. W środę Komisja Europejska zatwierdziła umowę z obiema firmami na zakup 300 mln dawek.

Premier Morawiecki zapowiedział, że Polska kupi w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki, w relacji do liczby naszej ludności.

Szef rządu informował we wtorek, że rozmawiał z prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej z Pfizer. Zapewnił, że w sprawie szczepionki rozmawiał również z wysokim przedstawicielem Pfizer z USA.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo