Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Premier przyznaje, że partie były zgodne: "Najważniejszą wartością suwerenność Białorusi"

"Wszyscy bez wyjątku mówiliśmy o tym, że najważniejszą wartością jest, by Białoruś była suwerenna. By była niepodległym, samorządnym krajem" - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami wszystkich sejmowych partii w sprawie Białorusi.

Premier Mateusz Morawiecki
screen TVP Info

Już w poniedziałek, po wystosowaniu zaproszenia, przedstawiciele wszystkich klubów i kół zadeklarowali obecność, za co Morawiecki podziękował wyrażając zarazem nadzieję na zaangażowanie się w tę kwestię całej polskiej sceny politycznej.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiadał, że podczas spotkania zostaną przedstawione działania rządu na forum krajowym i międzynarodowym, a także odbędzie się dyskusja na temat możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji na Białorusi.

Spotkanie było podzielone na dwie części - przedstawienie dotychczasowych działań względem Białorusi oraz dyskusji. Całe spotkanie trwało niespełna trzy godziny, przez co opóźniła się znacznie planowana na godzinę 14:00 konferencja prasowa.

Białoruś powinna być państwem suwerenny, wolnym, demokratycznym. W ogromnej, ogromnej większości zgodziliśmy się, że Polska odpowiednio wypełnia swoje zadania

- podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Powiedział, że w interesie Polski jest istnienie suwerennego państwa białoruskiego na wschodniej granicy Polski. "Wokół spraw najważniejszych dla naszej ojczyzny potrafiliśmy stanowić konsensus ponad podziałami" - powiedział Morawiecki, przypominając, że kolejne polskie rządy wypracowywały wspólne stanowisko z opozycją w sprawie NATO, potem Ukrainie, teraz w sprawie Białorusi.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mateusz Morawiecki #Białoruś #konferencja #konferencja prasowa #protesty na Białorusi

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo