Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Premier powiedział kilka ważnych słów o NATO. Dostało się za to "gapowiczom"

- NATO jest jednym z najbardziej udanych sojuszy w historii świata. Wymaga jednak dbałości, by każdy poczuwał się do tego obowiązku, by nie było tych, którzy jadą na gapę, czyli nie wydają prawie wcale na politykę obronną - mówił dziś dziennikarzom w Monachium premier Mateusz Morawiecki.

Twitter.com/@PremierRP (screenshot)

Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że nie chciałbym nigdy "musieć testować realności naszego sojuszu transatlantyckiego".

- On jest do tej pory jednym z najbardziej udanych sojuszy w historii świata, można tak powiedzieć. Ale z drugiej strony na pewno wymaga jednak dbałości, chuchania, dmuchania, rozmawiania z partnerami, żeby każdy poczuwał się do tego obowiązku, żeby nie było tych, którzy (...) jadą na gapę, czyli nie wydają prawie wcale na politykę obronną, a jednocześnie żyją pod parasolem NATO spokojnie i w pokoju

- podkreślił szef polskiego rządu. 

Premier dodał, że Polska stara się uświadamiać swoim partnerom, "jak ważne jest to, żeby zapewniać bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO".

- Walczyć z agresją Rosji na Ukrainie. Jesteśmy jednym z głównych w tym sensie ambasadorów sprawy ukraińskiej i również zabiegamy bardzo intensywnie o to, żeby było rozumienie dla naszych celów, zarówno w polityce obronnej, jak i polityce zagranicznej

 - powiedział. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#wydatki na obronność #NATO #Mateusz Morawiecki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo