Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Poznaliśmy kandydatów PiS do łódzkiego sejmiku. "2024 rozpoczęliśmy z rekordowym budżetem"

Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Łódzkiego z okręgu 4 oraz 5. Przedstawiono także kandydata na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.

PiS łódzkie
niezalezna.pl - niezalezna.pl

W poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało podczas konferencji prasowej kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Poznaliśmy ubiegających się o mandat w okręgu 4. , obejmującym powiaty piotrkowski, belchatowski, radomszczański i łódzki wschodni, oraz 5. - obejmującym powiaty opoczyński, tomaszowski, skierniewicki, rawski.

W okręgu nr 4. listę kandydatów PiS do Sejmiku otworzy Beata Dróżdż, szefowa Klubu "Gazety Polskiej" w Piotrkowie Trybunalskim i obecna radna łódzkiego sejmiku. 

- W ostatnich 5 latach, gdy w Sejmiku Województwa Łódzkiego większość ma Prawo i Sprawiedliwość, rozwinęła się współpraca z lokalnymi samorządami, cały ten czas poświęcony był na zintensyfikowanie działań mających na celu przede wszystkim poprawę jakości życia w naszym województwie. To wsparcie budowy dróg, rozwój infrastruktury na terenach wiejskich i wsparcie sołtysów, KGW i OSP, w tym samych rolników, wsparcie remontu zabytków, działania na rzecz kultury i edukacji, budowa społeczeństwa obywatelskiego, rozwój transportu lokalnego, w tym Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz transportu autobusowego. Ten rok rozpoczęliśmy w Sejmiku Województwa Łódzkiego z rekordowym budżetem - 2 mld złotych - przygotowując programy, pozwalające spełniać marzenia i oczekiwania mieszkańców - powiedziała Beata Dróżdż.

1. Beata Dróżdż 2. Dariusz Rogut 3. Aneta Niedźwiecka 4. Agnieszka Wysocka 5. Tomasz Andrzejewski 6. Alicja Paprocka 7. Maciej Sławomir Dubel 8. Michał Szybka 9. Konrad Zyberyng

W okręgu 5. kandydatem nr 1 na liście będzie obecny radny Sejmiku, Janusz Ciesielski.

1. Janusz Ciesielski 2. Ewa Wendrowska 3. Beata Ozga-Flejszer 4. Roman Sasin 5. Agnieszka Dziedzic 6. Tomasz Nowicki 7. Sylwester Kardialik

Poznaliśmy także kandydatów do Rady Powiatu Piotrkowskiego.

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się w wyborach na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego poprzeć Łukasza Janika z Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Janika "Bo liczy się człowiek".

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo