Powstanie Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem

- Przygotowaliśmy projekt noweli ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, który powołuje Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem jako organ opiniodawczo-doradczy Komitetu ds. Pożytku Publicznego o uprawieniach w zakresie spraw dotyczących młodego pokolenia - powiedział wicepremier, przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego Piotr Gliński podczas wystąpienia otwierającego "TweetupMłodzi" w Kancelarii Premiera.

Ministerstwo Kultury

"Przygotowaliśmy projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, który ma na celu utworzenie nowej instytucji, instytucji, ram, zasad, warunków do zaistnienia efektywnego, ustawowo umocowanego dialogu, bo to jest istotne - czyli bardzo poważnego dialogu, czyli instytucji dialogu pomiędzy podmiotami społeczeństwa obywatelskiego, organami władzy publicznej w zakresie dotyczącym młodego pokolenia"

- zapowiedział wicepremier Piotr Gliński.

"Projektowana nowela ustawy powołuje Radę Dialogu z młodym pokoleniem jako organ opiniodawczo-doradczy przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego - ja pełnię tę funkcję w naszym rządzie - o uprawieniach w zakresie spraw dotyczących młodego pokolenia"

- poinformował.

Jak mówił, "powołanie Rady jest odpowiedzią na oczekiwania młodego pokolenia Polaków dotyczące utworzenia takiej instytucji, w ramach której przedstawiciele Państwa pokolenia mogliby wejść w dialog z przedstawicielami władzy publicznej na najwyższym szczeblu" - zaznaczył Gliński.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo