Powolny koniec zimowej pogody

Dzisiaj na północy kraju może jeszcze spaść śnieg i będą utrzymywać się ujemne temperatury. Jak powiedział Jakub Gawron, synoptyk IGMW-PIB, już na początku tygodnia wróci do nas typowo jesienna pogoda z niewielkimi dodatnimi temperaturami w ciągu dnia.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
dreamypixel

Jak powiedział Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę zima zacznie wycofywać się z Polski. Większe opady śniegu spodziewane są tylko na północy kraju, podobnie jak temperatury poniżej zera stopni Celsjusza.

- Po chwilowym ataku zimy, w niedzielę pogoda zacznie się poprawiać. Pogodnie będzie w południowo-zachodniej Polsce i w centrum. Na północy i północnym zachodzie zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Miejscami, w północnej połowie kraju, możliwe są opady śniegu. W zachodniej i centralnej części Pomorza, na Kujawach i na północy Wielkopolski możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Na krańcach południowych i południowo-wschodnich będą to już zdecydowanie słabsze opady. Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie od minus 4 do minus 1 stopnia na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze Polski będzie to od zera do plus trzech stopni

 - powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

W nocy na południu i południowym wschodzie kraju będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscowymi, słabymi opadami śniegu, które mogą dać maksymalnie do 2 cm pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od minus 7 stopni na południowym zachodzie, minus 6 na północnym wschodzie, do minus 1 nad morzem. W kotlinach sudeckich prognozowane są lokalne spadki do minus 11 stopni. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo