Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Potężna nawałnica w Gnieźnie. Część mieszkańców jest uwięziona w pojazdach [WIDEO]

Ponad 200 zgłoszeń odebrali strażacy w związku z nawałnicą, która przeszła w poniedziałek przez Gniezno. Dotyczą one m.in. zalanych piwnic, mieszkań, szpitali i budynków urzędu. Nie obyło się też bez zerwań dachów, a część mieszkańców jest uwięziona w zalanych pojazdach. Do sieci trafiają filmy i zdjęcia przedstawiające obecną sytuację w wielkopolskiej miejscowości.

Nawałnica w Gnieźnie
Enrique - pixabay.com

Burza nad Gnieznem, połączona z intensywnymi opadami deszczu i gradu, przeszła około południa. Na zdjęciach publikowanych m.in. przez lokalne media i mieszkańców w mediach społecznościowych widać ulice miast, które są białe od gradu. Filmy dowodzą też, że z powodu intensywnych opadów ulice zmieniły się w potoki.

„Do tej pory, do ok. godz. 15.00, odebraliśmy ponad 200 zgłoszeń. Do Gniezna zadysponowane zostały dodatkowe jednostki z powiatu gnieźnieńskiego, ale również z powiatu poznańskiego. Usuwanie skutków na pewno potrwa jeszcze wiele godzin, szczególnie że liczba zgłoszeń cały czas wzrasta”

– powiedziała sekc. Kamila Kozłowska z Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie.

Dodała, że zgłoszenia dotyczą przede wszystkim zalanych budynków mieszkalnych, ale także budynków użyteczności publicznej, szpitala, urzędów, szkół, muzeum czy komendy policji.

„Mamy również przypadki zerwania dachów, uwięzionych osób w zalanych pojazdach”

– wskazała.

Oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej powiedział, że w związku z intensywnymi burzami – do godz. 15.00 – z całego regionu odebrano łącznie ok. 250 zgłoszeń, z czego 200 dotyczy właśnie Gniezna.

Ostrzeżenia przed intensywnymi burzami obowiązują w poniedziałek dla całej Wielkopolski. Dla przeważającej części regionu jest to ostrzeżenie pierwszego stopnia, a dla powiatu złotowskiego – drugiego. Dla powiatów chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, obornickiego, pilskiego i wągrowieckiego – obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia. Niebezpieczna pogoda prognozowana jest do godzin nocnych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#nawałnica #Gniezno

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo