Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Polsko-rumuńska współpraca w ochronie ludności

Resorty spraw wewnętrznych Polski i Rumunii podczas konsultacji międzyrządowych w Bukareszcie podpisały deklarację o współpracy w zakresie ochrony ludności - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

fot. K. Maj/KPRM i MSWiA

Deklarację podpisali wiceministrowie spraw wewnętrznych Bartosz Grodecki i Raed Arafat.

MSWiA przekazało, że celem dokumentu jest m.in.: zmniejszenie ryzyka wystąpienia katastrof i innych sytuacji kryzysowych w Rumunii i w Polsce, ułatwienie koordynacji pomiędzy polskimi i rumuńskimi jednostkami podczas takich wydarzeń, wymiana informacji na temat najlepszych praktyk w zakresie ochrony ludności oraz wzmocnienie wspólnych wysiłków w pozyskiwaniu międzynarodowych funduszy na inicjatywy w tej dziedzinie.

Wiceministrowie Bartosz Grodecki i Raed Arafat, oprócz spraw związanych z ochroną ludności, omówili też kwestie wspierania uchodźców z Ukrainy oraz przeciwdziałania nielegalnej migracji. W rozmowie - jak podał resort - "zwrócono także uwagę na współpracę w zakresie readmisji z państwami trzecimi oraz potrzebę przeciwdziałania instrumentalizacji migracji jako środka wywierania presji na państwa Unii Europejskiej".

"Ministrowie podkreślili również znaczenie dobrze funkcjonującej strefy Schengen jako kluczowego elementu stabilności Unii Europejskiej" - podało MSWiA.

Wtorkowym rozmowom w Bukareszcie przewodniczyli premier Mateusz Morawiecki i premier Rumunii Nicolae Ciuca.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo