Policja wzmacnia siły w związku z inwestycją Orlenu

Dokonaliśmy już wzmocnienia policji w Płocku i planujemy dalsze zwiększenie sił, które będą odpowiadały za bezpieczeństwo – zapewnił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, odnosząc się do realizowanej w PKN Orlen budowy kompleksu Olefiny III, gdzie zatrudniani są obcokrajowcy.

Zdjęcie ilustracyjne
Twitter.com/ @MSWiA_GOV_PL

Wiceszef MSWiA, który spotkał się w płockiej Komendzie Miejskiej Policji m.in. z zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romanem Kusterą oraz mazowieckim komendantem policji nadinsp. Waldemarem Wołowcem, podkreślił, że jego wizyta i spotkanie to efekt wielu sygnałów zaniepokojenia, dotyczących kwestii bezpieczeństwa, które w ostatnim czasie docierały od mieszkańców i samorządowców regionu w związku z realizowaną w PKN Orlen inwestycją.

Wąsik przypomniał, że budowę kompleksu Olefiny III na terenie głównego zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku realizuje międzynarodowe konsorcjum, które korzysta "w ogromnej mierze" z pracowników zagranicznych, rekrutowanych w Azji Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej. 

- Dzisiaj na placu budowy jest około 850 pracowników, ale jak mówi nam inwestor, docelowo może być nawet 13 tys. pracowników, obcokrajowców, którzy będą mieszkali w Płocku i okolicach - dodał.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji wspomniał także, że w związku z inwestycją powstaje miasteczko dla 6 tys. osób w pobliżu terenu budowy kompleksu Olefiny III, przy czym zatrudniani tam pracownicy są kwaterowani również na terenie powiatu płockiego oraz pobliskich - gostynińskiego, sochaczewskiego, sierpeckiego i płońskiego.

- Jesteśmy tu po to, żeby państwa uspokoić. Chcieliśmy podkreślić, że od dłuższego czasu policja zajmuje się tym tematem. Zdajemy sobie sprawę, że mogą być zaniepokojeni mieszkańcy i samorządowcy z regionu. Dokonaliśmy już wzmocnienia policji w Płocku i planujemy dalsze wzmocnienie sił, które będą odpowiadały za bezpieczeństwo

– podkreślił Wąsik.

Zaznaczył, że oddział prewencji policji w Płocku, który liczył do niedawna 160 osób, obecnie liczy 240 osób. Dodał, iż w samym miasteczku, a także w Mochowie, w sąsiednim powiecie sierpeckim, uruchomione zostaną dodatkowe posterunki. Wyliczył również, że codziennie bezpieczeństwa mieszkańców rejonu zakwaterowania obcokrajowców pilnuje 160 funkcjonariuszy.

- To jest w naszej ocenie na dziś wystarczająca liczba. Ale chciałbym powiedzieć jasno i klarownie, jeżeli będzie taka potrzeba, policja jest przygotowana do natychmiastowego wzmocnienia swoich sił – oświadczył Wąsik.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo