Pogodna sobota niemal w całym kraju

Prawie w całej Polsce sobota upłynie pogodnie i z wysokimi temperaturami. Jedynie na północnym zachodzie kraju możliwe są słabe opady deszczu. Prognozę przekazała synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB Anna Woźniak.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według prognozy przekazanej przez Annę Woźniak z CBP Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, sobota na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna i ciepła.

"Niemal w całym kraju dzisiaj zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Tylko na północnym zachodzie wzrost do dużego i możliwe słabe, przelotne opady deszczu oraz niewielkie ryzyko słabych burz z opadem do 10 mm deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 21 do 25 stopni C. Tylko na południowym zachodzie możliwe jest do 27 stopni C. Chłodniej w rejonach podgórskich oraz nad morzem – od 17 do 20 stopni C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, głównie zachodni i północno-zachodni"

- powiedziała Anna Woźniak.

W nocy zachmurzenie nadal małe i umiarkowane, od północnego zachodu po centrum wzrastające do dużego i miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Lokalnie na północny oraz w kotlinach sudeckich mogą tworzyć się silne zamglenia i krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 11 do 16 stopni C. Tylko w rejonach podgórskich nieco chłodniej - około 10 stopni C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie i na północy z kierunków zachodnich.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#pogoda

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo