Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W nocy mogą wystąpić marznące opady, uwaga na oblodzenia

Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk poinformowała, że dziś w nocy będzie pochmurno, a miejscami mogą wystąpić marznące opady.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/JerzyGorecki

W nocy będzie pochmurno. W górach spadnie do 7 cm śniegu. Na pozostałym obszarze będzie padał słaby śnieg, którego może spaść ok. 2 cm. Najładniejsza pogoda powinna być na Pomorzu. Tam będą rozpogodzenia. W wielu miejscach z powodu opadów i mrozu może być ślisko, drogi i chodniki mogą być oblodzone.

Temperatura minimalna wyniesie od -7 stopni Celsjusza na terenach podgórskich Karpat, -5 stopnia Pomorzu i na północnym wschodzie, -1 na zachodzie do zera nad morzem.

Wiatr będzie umiarkowany i porywisty na wschodzie oraz nad morzem. W górach w porywach do 110 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni.

W piątek na wschodzie będzie padał śnieg, w centrum deszcz ze śniegiem, na krańcach zachodnich deszcz. W górach może spaść do 20 cm śniegu, a na zachodzie do 15 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na północy kraju i na Podhalu, 2 stopni w centrum, do 7 na zachodzie.

Wiatr będzie silny, na zachodzie w porywach do 85 km/h, do 90 km/h nad morzem, w Sudetach do 160 km/h. Wiatr słaby tylko na północnym wschodzie, południowy. Na zachodzie wiatr północno-zachodni i zachodni.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#IMGW #prognoza pogody

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo