Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

PiS stracił prezydenturę w Zamościu

48-letni Rafał Zwolak zwyciężył w drugiej turze wyborów na prezydenta Zamościa (Lubelskie), uzyskując 64,78 proc. poparcia – podała Państwowa Komisja Wyborcza. Zwolak pokonał dotychczasowego włodarza miasta Andrzeja Wnuka, popieranego przez PiS.

Zamość
DzidekLasek - pixabay.com

Na startującego z własnego komitetu Rafała Zwolaka zagłosowało 13 tys. 229 osób, co dało mu 64,78 proc. poparcia. Na dotychczasowego prezydenta Andrzeja Wnuka, który kandydował z własnego komitetu z poparciem PiS, oddało głos 7 tys. 194 wyborców, tj. 35,22 proc.

W pierwszej turze Zwolak otrzymał 39,23 proc. poparcia, a Wnuk - 26,36 proc.

Trzeci wynik miała wtedy Agnieszka Jaczyńska (KKW Koalicja Obywatelska), która uzyskała 18,20 proc. głosów. Poseł Sławomir Zawiślak (KW Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna) zdobył 12,61 proc. poparcia, a Dariusz Zagdański (KWW Dariusza Zagdańskiego Razem w Przyszłość) - 3,60 proc.

48-letni Rafał Zwolak to radny miejski od trzech kadencji. Nie należy do partii politycznej, kandydował w wyborach z własnego komitetu. Skończył socjologię na KUL.

Andrzej Wnuk pełnił funkcję prezydenta Zamościa od 2014 r. Jest bezpartyjny, startował w wyborach z własnego komitetu, popierany przez PiS.

Frekwencja w niedzielnych wyborach w Zamościu wyniosła 43,08 proc.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo