Piotr Duda na Jasnej Górze: "Solidarność" przetrwała dzięki jedności ludzkich serc

- Związek zawodowy Solidarność nie przetrwałby, gdyby nie jedność ludzkich serc. Tej jedności zabrakło ostatnio politykom Zjednoczonej Prawicy - powiedział dziś na Jasnej Górze szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Jasna Góra / Jerzy Szota; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Podczas 38. Pielgrzymki Ludzi Pracy zaapelował o dialog dla dobra Polski i Polaków, bo – jak podkreślił – Polska jest dobrem wspólnym i nie powinny w niej dominować partykularne interesy.

- Związek zawodowy Solidarność nie przetrwałby, gdyby nie jedność ludzkich serc (...) Jak widać, tej jedności serc zabrakło politykom Zjednoczonej Prawicy w ubiegły piątek. Z tego miejsca chcę powiedzieć, że Polska, nasza ukochana ojczyzna, to dobro wspólne wszystkich Polaków, a nie interesy partyjne i czas najwyższy się ocknąć, usiąść i prowadzić prawdziwy dialog między sobą dla dobra Polski i Polaków, bo przed nami duże problemy do rozwiązania, a nie problemy partykularne partii politycznych

- powiedział Duda.

Do najważniejszych kwestii zaliczył wyzwania związane z transformacją energetyczną i zapowiedzią Komisji Europejskiej, która chce, by państwa Unii Europejskiej osiągnęły neutralność klimatyczną do 2050 r. Jak przekonywał Duda, to sprawa dotyczy całej Polski.

- Nigdy nie zgodzimy się na to, aby pod naciskiem UE przyjmować neutralność klimatyczną do roku 2050, a tym samym godzić się na likwidację miejsc pracy, na tragedię wielu polskich rodzin, na to zgody nie będzie

- oświadczył.

- Solidarność gotowa jest na rozmowę i dialog, ale zgodnie z Porozumieniem Paryskim, które mówi, że potrzebujemy czasu, a potrzeba nam tego czasu potrzeba nam do końca tego wieku - dodał.

W swoim wystąpieniu Duda zaapelował też o solidarność z Białorusinami, którzy „wybrali drogę wolności”. Przypomniał, że Polacy, walczący o wolność w 1980 r. także spotykali się z wyrazami solidarności i pomocą.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#NSZZ "Solidarność" #Solidarność #Piotr Duda

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo