Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Pijany ojciec wiózł trójkę dzieci

Do pięciu lat więzienia grozi 34-latkowi, który po pijanemu rozbił auto na drodze krajowej nr 29 niedaleko Cybinki (Lubuskie). Wiózł w nim trójkę swoich dzieci i ich matkę, która też była nietrzeźwa. Na szczęście nikt nie został ranny – poinformowała Agnieszka Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

policja.pl

„Mężczyzna przed sądem odpowie za jazdę i spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu oraz niezastosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do tego samochód, którym jechał z rodziną nie miał ważnych badań technicznych i ubezpieczenia”

– powiedziała Kaczmarek.

Dodała, że za naruszenie sądowego zakazu, nałożonego za jazdę bez uprawnień, 34-latkowi grozi do pięciu lat więzienia. Sprawa trafi także do sądu rodzinnego, gdyż konkubina mężczyzny była nietrzeźwa. W tym przypadku chodzi o nienależyte sprawowanie opieki nad dziećmi.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartkowy wieczór (24 listopada br.) na drodze krajowej nr 29 w pobliżu Cybinki, w pow. słubickim. Kierujący oplem podczas wyprzedzania kolumny pojazdów stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierę energochłonną.

Auto zostało dość poważnie uszkodzone, ale na szczęście żadna z osób nim jadących nie odniosła obrażeń. Oplem, oprócz kierowcy i jego konkubiny, jechała trójka ich dzieci w wieku od roku do sześciu lat.

Policyjny alkomat wskazał, że 34-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, a jego partnerka w tym samym wieku prawie 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany, a ich matka wraz z dziećmi została przekazana pod opiekę rodziny.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo