Pijany 37-latek wiózł troje dzieci w samochodzie

Policjanci z Puław (Lubelskie) zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie troje dzieci, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo miał zakaz kierowania pojazdami. Może grozić mu do 5 lat więzienia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

O zdarzeniu poinformowała w czwartek kom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji. Funkcjonariusze zatrzymali w środę do kontroli kierującego citroenem 37-latka z gminy Janowiec.

"Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie nie tylko kierował samochodem, ale także przewoził nim troje dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, nie tylko z powodu alkoholu. Ma bowiem aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd"

– wyjaśniła komisarz.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, jeszcze w czwartek ma zostać przesłuchany przez prokuratora. Może mu grozić do 5 lat więzienia. Sprawą dzieci zajmie się sąd rodzinny.

Do ujawnienia tego przypadku doszło podczas akcji "Prędkość". Puławscy policjanci ujawnili 116 wykroczeń, z czego większość dotyczyła przekroczenia prędkości. "98 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 3 skierowano wnioski o ukaranie do sądu" – podała policja.

 



Źródło: niezalezna.pl, pap

 

dp
Wczytuję ocenę...
Komentarze (4)
Polak ze wsi . 22.09.2023 05:42
Teraz na pewno dzieci będą bezpieczne ale czy szczęśliwe to już chyba nie koniecznie . I na ...j te martwe zakazy jak i tak ludzie mają głęboko je w D .
Anonim 22.09.2023 07:50
do Polak ze wsi . 22.09.2023 05:42 - ty to jestes tak głupi czy tylko udajesz takiego, no chyba skoro ojciec pije to do patologizacji dzieci to tylko krok, koleś był zagrożeniem nie tylko dla dzieci, ale i dla innych pojazdów i przechodniów, mam nadzieję że nie zobaczy dzieci, a one pójdą tam, gdzie dostaną opiekę a nie symptomy hodowli
George 22.09.2023 08:57
A ty byś zapewne wolał, żeby tatuś alkoholik jadąc po pijanemu zabił tą trójkę dzieciaków, bo wtedy byłyby one bardzo , ale to bardzo szczęśliwe ,
alexis1 22.09.2023 09:00
Co znaczy" szczęśliwsze"?! Najpierw muszą być pod opieką odpowiedzialnych dorosłych, a nie patologii, która siada za kółko po alkoholu! Ogarnij się! :/
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo