Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Pierwszy lot F-39 Gripen w Brazylii

Pierwszy z 36 myśliwców wielozadaniowych F-39 Gripen, zamówionych przez Brazylijskie Siły Powietrzne (FAB), został dostarczony kilkanaście dni temu drogą morską. Samolot odbył swój pierwszy lot do centrum testowego koncernu Embraer w Gavião Peixot.

flickr.com

Myśliwiec F-39 Gripen wystartował z bazy lotniczej Navegantes zlokalizowanej w stanie Santa Catarina, aby dolecieć do testowego centrum lotniczego mieszczącego się w zakładach Embraera w miejscowości Gavião Peixoto w stanie Sao Paulo. Myśliwiec ma zostać zaprezentowany w stolicy kraju 23 października podczas dnia Sił Powietrznych Brazylii (FAB).

Dostawy samolotów F-39 Gripen realizowane są w ramach kontraktu z 2014 r. wartego 5.4 mld dolarów. Umowa zakładała dostawy 36 myśliwców wielozadaniowych Gripen, w tym 8 w wersji dwumiejscowej Saab JAS 39F Gripen. Kontrakt ten zakładał ponadto wieloletnią współpracę i transfer technologii. Warto przy tym zaznaczyć, że ostatnie 15 egzemplarzy ma być montowanych przez brazylijski koncern Embraer. Co więcej, w ramach umowy offsetowej w brazylijskim São Bernardo do Campo powstają zakłady Saab Aeronáutica Montagens (SAM).

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
PKR
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo