Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Patriotyczny mural powstał w Myszyńcu. Łączy historię kraju i regionu

Nawet w mniejszych miejscowościach można stworzyć patriotyczne arcydzieło, którym zachwycać się będzie wiele osób. W niewiele ponad 3-tysięcznym miasteczku Myszyniec na Mazowszu na jednej ze ścian budynku powstał mural, łączący historię - zarówno kraju, jak i regionu kurpiowskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

Mural zlokalizowany jest na budynku w Myszyńcu, w województwie mazowieckim. To miejscowość, przez którą przebiega droga krajowa nr 53 i to właśnie przy samej drodze (a to ruchliwa trasa, prowadząca na Mazury) stoi budynek, zyskujący obecnie nowy blask. W pobliżu budynku znajduje się pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej, więc malowidło zlokalizowano w nieprzypadkowym miejscu.

Myszyniec to jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości regionu kurpiowskiego, dlatego też na muralu nie zabrakło regionalizmów. Wojskowy orzeł otoczony jest symbolem wycinanki kurpiowskiej. Do tego widzimy ręce skute czerwonymi kajdanami, a także sylwetki żołnierzy.

Mural wykonali lokali artyści - Radosław Jastrzębski i Mateusz Wróblewski. We wrześniu planowane są uroczystości patriotyczne poświęcone pamięci żołnierzy Armii Krajowej. Wtedy też mural zostanie oficjalnie zaprezentowany. Już teraz możemy jednak powiedzieć - robi wrażenie!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#patriotyzm #mural #Myszyniec #Kurpie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo