"Pamiętajmy, że Ukraina walczy też za nas". Premier Morawiecki maszerował z Klubami „Gazety Polskiej"

Ulicami Warszawy przeszedł marsz zorganizowany przez Kluby „Gazety Polskiej" Hasło wydarzenia brzmiało: „Matki wołają: przestańcie strzelać do dzieci!". "Na tym marszu ważna jest nasza obecność i ważne jest, żeby mieć teraz Ukrainę w naszych sercach" - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który również wziął udział w demonstracji. Jak dodał - Ukraińcy walczą dziś również za nas.

Bartosz Kalich / Gazeta Polska

W dzisiejszym marszu Klubów „Gazety Polskiej" oprócz tysięcy protestujących, wzięli udział również politycy - między innymi premier Mateusz Morawiecki.

"Musimy zdać sobie sprawę z tego, że oni Ukraińcy walczą tam również dla nas oraz za nas."

- przyznał szef rządu.

Jak podkreślił premier, niewiadomo jak wojna potoczy się dalej, ale jedno jest pewne - rosyjska machina wojenna ruszyła pełną parą.

"Nie wiemy dokładnie, jak się los potoczy. Machina wojenna Rosji ruszyła. Dziś na wszystkich frontach, frontach zachodnio-europejskich, kiedy walczymy o jak najbardziej surowe sankcje, aby podmyć fundamenty tej machiny wojennej - walczymy o polską niepodległość. Kiedy pomagamy Ukraińcom - walczymy o Polską niepodległość. Kiedy staramy się wszystkimi środkami i sposobami wspierać Ukraińców w ich walce - to też walczymy o polską suwerenność i niepodległość."

- stwierdził Morawiecki.

Premier zapytany o odczucia towarzyszące mu podczas marszu, odparł:

"Na pewno ogromny smutek z powodu tego, co się dzieje na Ukrainie. Ale także wiara w to, że ta wola walki, wola zwycięstwa ostatecznie okaże się rozstrzygająca. Widzę tą determinację, która jest potrzebna, aby wywalczyć suwerenność. Ale sytuacja jest niezwykle groźna i my Polacy musimy zdać sobie z tego sprawę."

Kończąc swoją wypowiedź, Mateusz Morawiecki nawiązał do przemówienia redaktora naczelnego „Gazety Polskiej„ i „Gazety Polskiej Codziennie", mówiąc o tym, że Polskę i Polaków czeka teraz trudny czas. 

"Tak jak powiedział redaktor Sakiewicz - musimy wiedzieć, że czeka nas trudny czas. To będzie dla Polski inny czas i warto, żebyśmy wszyscy zdali sobie z tego sprawę."

- skwitował szef polskiego rządu.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#marsz #Mateusz Morawiecki #Rosja #Ukraina

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Komentarze (49)
elzbietat 13.03.2022 11:53
  • Komentarze: 7995
Niemcy, USA, Francja, Holandia, my także, jesteśmy winni tej przerażającej zbrodni. Codziennie w telewizji tysiące gadaczy, rzygać się chce, gadają, gadają, gadają, gadają do usr.....nej śmierci Ukrainy będą gadać. Widowisko teatralne z tej okrutnej wojny zrobiono, a CI tylko gadają i gadają i gały wybałuszają, jakby w operze siedzieli. Muzyka im płynie do uszu z tej bestialskiej wojny. Banda nie rozumie, że putin nie ma zamiaru poprzestać na Ukrainie. Ta swołocz coś planuje większego, bo nie po to naraził kraj i siebie na sankcje i nienawiść. Wie, że już nie egzystuje w przestrzeni. Stawia na jedną kartę. Tylko na co?. A te gadacze w telewizji gadają i gadają. Na wojnę wyruszyć globalnie na sku***syna. Wszystko już jedno co będzie, bo i tak będzie. ta wywłoka szykuje dużo więcej.
Anonim 12.03.2022 21:10
a macice się Putina boją i się nie wściekają ?
Anonim 12.03.2022 21:05
a gdzie zona Tuska i córunia z torebką za 30 tys zł
Anonim 12.03.2022 20:32
a gdzie rudy QQQ syn !
Anonim 12.03.2022 20:12
OPOZYCJIA W POLSCE TO ROSYJSCY SZPIEDZY i ANTY POLSKIE SCIERWO współpracują z NIEMCAMI.. i ROSJĄ .. BEDZIEMY WAS ODWIEDZAC..
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo