Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Ozdoba: Rząd będzie szedł na konflikt z prezydentem. Sikorski nie jest barankiem, dostał dwa zadania

Prezydent w swoim orędziu zwraca uwagę na to, że są rzeczy ważne i że trzeba prowadzić dialog i on jako głowa państwa nie pozwoli również na łamanie prawa - powiedział polityk Suwerennej Polski Jacek Ozdoba o orędziu Andrzeja Dudy. Prezydent wskazał w nim, że jest gotowy na współpracę z rządem, ale jest też przygotowany na sytuację, w której porozumienia nie będzie. Według Ozdoby, drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny i udowadnia to obecny skład Rady Ministrów.

Jacek Ozdoba w Telewizji Republika
screen - Telewizja Republika

31 grudnia prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie. Przekazał w nim m.in., że jest gotów na współpracę z rządem, jednak przygotowany jest też także do sytuacji,  w której porozumienia nie będzie. Odniósł się też do czasów, gdy pracował w kancelarii śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a Donald Tusk był premierem. Zdaniem posła Zjednoczonej Prawicy Jacka Ozdoby, w tej kwestii Andrzej Duda wprost bazuje na doświadczeniu, które jest "bardzo trudne".

"Nie jest czymś naturalnym, żeby atakować instytucje państwa (...) Pamiętamy, że kancelaria śp. prof. Lech Kaczyńskiego zawsze stawiała na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, zawsze stawiała na pierwszym miejscu interes Polski. Sprawy personalne odchodziły. Ale widać było po drugiej stronie, że ta walka o krzesła, zabieranie samolotu, próba upokorzenia organu państwa, zwierzchnika Sił Zbrojnych, była czymś notorycznym, polityczną strategią Tuska. Prezydent w swoim orędziu zwraca uwagę na to, że są rzeczy ważne i że trzeba prowadzić dialog i on jako głowa państwa nie pozwoli również na łamanie prawa"

– ocenił Ozdoba. Jego zdaniem, Andrzej Duda wyciąga wnioski po "krótkim czasie, który dotyczy nowego rządu, gdzie łamane jest prawo". - Ta uchwała, która jest czymś opiniodawczym, nie ma znaczenia prawnego, a dochodzi do łamania prawa i konstytucji wobec Telewizji Polskiej, to jest pokazanie, że będzie tego typu próba przejmowania różnych organów, czy też rządzenia w Polsce i prezydent o tym wie - powiedział.

"Im się coś stało z głowami"

Ozdoba odniósł się też do krytyków prezydenta, którzy twierdzą, że sam łamał konstytucję, więc nie ma prawa dziś się na nią powoływać. Polityk przekazał, że przeanalizował tabelkę stworzoną "przez jedną z prywatnych stacji", gdzie podano za przykłady rzekomego łamania konstytucji przez Andrzeja Dudę w ustawach, gzie nie ma nawet orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

"Im się coś stało z głowami. Naprawdę, jeżeli ktoś dzisiaj uważa, że pani Kamila Gasiuk-Pihowicz chodzi w todze, to niech idzie do specjalisty, a niech nie opowiada głupot. Zarzucanie łamania konstytucji przez prezydenta jest wobec ustaw, które im się nie podobają"

– podkreślił.

"Radosław Sikorski nie jest barankiem"

Zdaniem polityka Suwerennej Polski obecny rząd będzie dążył do konfliktu z prezydentem, co pokazuje skład Rady Ministrów. - Radosław Sikorski nie jest barankiem. Jest osobą raczej, która jest na pewno nastawiona na duży konflikt. Zresztą, pokazywał to wielokrotnie wyśmiewając śp. Lecha Kaczyńskiego - stwierdził.

Przypomniał, że to tragicznie zmarły prezydent przewidział "całą sytuację na wschodzie". - To pokazuje serial Reset, który został momentalnie zdjęty, bo się tego boją. Dlaczego Radosław Sikorski dzisiaj stoi na czele polskiego MSZ? Bo, po pierwsze: ma realizować jakąś politykę, która ma być przychylna wobec przejmowania kompetencji z Warszawy do Brukseli i druga płaszczyzna: ma się konfliktować z głową państwa - powiedział Ozdoba.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#jacek ozdoba #bezprawie Tuska #orędzie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo