Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Sejm uchwalił nowelizację ustawy ws. wakacji kredytowych w 2024 r. • • • Sejm przyjął nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa ws. wyboru sędziowskich członków Rady przez sędziów • • • CPK: Filip Czernicki prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny • • •

W piątek otwarcie tunelu pod Świną. Polityk PO przyjechał wbić tabliczkę. Dostał odpowiedź

Już za dwa dni odbędzie się uroczyste otwarcie ważnej inwestycji dla całego Pomorza Zachodniego - tunelu pod Świną w Świnoujściu. Opozycja próbuje zdeprecjonować znaczenie rządu przy tej inwestycji. Wpis posła PO, Arkadiusza Marchewki, spotkał się z szybką odpowiedzią.

Tunel pod Świną
tunel-swinoujscie.pl

W piątek, 30 czerwca, w samo południe, rozpocznie się - z udziałem przedstawicieli władz państwowych - uroczystość otwarcia tunelu pod Świną. Droga połączy wyspy Wolin oraz Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska. To realizacja oczekiwań wyrażanych przez wiele lat przez mieszkańców miasta, regionu oraz turystów.

Droga między wyspami Wolin i Uznam będzie mieć długość ok. 3,2 km. Część wydrążona maszyną TBM ma 1484 m. Przeprawa pod cieśniną Świny połączy wyspę Wolin z wyspą Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska, a tym samym zakończy problemy komunikacyjne mieszkańców Świnoujścia i turystów. Aby przedostać się na wyspę Uznam należy obecnie skorzystać z przeprawy promowej, co często wiąże się z długim oczekiwaniem.

Opozycja próbuje przekonywać, że rząd PiS miał niewielki wpływ na realizację tej inwestycji. 

Wczoraj w Świnoujściu pojawił się Arkadiusz Marchewka, poseł PO z Pomorza Zachodniego, który "wbił przed tunelem tabliczkę, która pokazuje prawdę o tym, kto sfinansował inwestycję".

"85% sfinansowała Unia Europejska. Pozostałe 15% dołożyło Miasto Świnoujście. Rząd PiS z budżetu państwa przeznaczył na tę inwestycję 0 zł"

- napisał na Twitterze Marchewka i stwierdził, że będzie "mocno trzymał kciuki za inicjatywę mieszkańców Świnoujścia, którzy zaproponowali, aby tunel został nazwany imieniem Unii Europejskiej".

Na wpis Marchewki zareagował rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek.

- Ciekawe, że środki unijne płynęły do Polski także za czasów PO-PSL, ale chyba do kieszeni albo gdzieś je zakopywaliście, bo pieniędzy na tunel w Świnoujściu przez lata nie było, dopiero decyzje i uczciwa polityka rządu PiS sprawiły, że tunel stał się rzeczywistością - wskazał Bochenek.

Posłowi Marchewce odpowiedzieli również inni politycy i internauci.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo