Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Minął „efekt Tuska”. Maleje zaufanie do lidera Platformy Obywatelskiej

Przedstawiono najnowszy sondaż zaufania do polityków. Na pierwszym miejscu z wynikiem 44,4 proc znalazł się Andrzej Duda. Na drugim miejscu uplasował się premier Mateusz Morawiecki – 42,5 proc zaufania. Autorzy badania wskazują, że Donald Tusk, który wrócił do polskiej polityki, właśnie zalicza spadek notowań. Efekt Tuska minął.

Donald Tusk
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

W tym miesiącu znacznie spadło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Okazuje się, że spada zaufanie do samego Donalda Tuska. W najnowszym badaniu IBRiS dla Onetu uplasował się na szóstym miejscu z wynikiem 30,5 proc. (spadek 1,9 pkt, proc.)

Na pierwszym miejscu znalazł się prezydent.Zaufanie do Andrzeja Dudy we wrześniu wyraziło 44,4 proc. - wzrost o 1,8 pkt proc. w porównaniu do sierpniowego rankingu. Mateuszowi Morawieckiemu ufa 42,5 proc. - wzrost o 2,2 pkt proc.

"Swoje notowania poprawiają prezydent i premier. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają w tym miesiącu jeden z najlepszych bilansów zaufania"

– zauważył Onet.

"Donald Tusk po powrocie do krajowej polityki zyskał zaufanie Polaków, ale w najnowszym badaniu IBRiS dla Onetu zalicza już spadek notowań" – podsumował portal.

Jak się okazuje największe tąpnięcie dotyczy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Grodzkiemu ufa 20,8 proc. - to spadek o 7,6 pkt proc. Jak zauważono, ma to prawdopodobnie związek z jego słowami o służbie zdrowia wypowiedzianymi na Campusie Polska Przyszłości. Wówczas marszałek Senatu mówił o likwidacji szpitali.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych 17-18 września na próbie 1,1 tys. osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Onet

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo