Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wypadek w Olsztynie. Wiele osób rannych. Sprawcą pijany kierowca wywrotki

Pijany kierowca wywrotki doprowadził do bardzo poważnego wypadku w Olsztynie. Staranował auta i miejski autobus. Rannych zostało dwanaście osób, z których pięć ma obrażenia zagrażające życiu

Wypadek w Olsztynie
fot. KWP - Olsztyn

Do wypadku doszło w poniedziałek pod wieczór na ul. Bałtyckiej, na wysokości szkoły ekonomicznej. Ciężarowa wywrotka do przewozu żwiru, jadąca w kierunku centrum Olsztyna, staranowała najpierw cztery samochody osobowe stojące na światłach. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała. Następnie ciężarówka uderzyła w tył autobusu miejskiego, w którym było 16 osób. Uszkodziła też wiatę przystankową i zjechała z nasypu wysokości ok. 4 metrów.

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Grzegorz Różański przekazał, że 12 osób poszkodowanych w tym wypadku trafiło do szpitala. Dodał, że wśród nich było pięć osób, które były przytomne, ale ich obrażenia określono jako zagrażające życiu.

Wśród poszkodowanych są osoby niepełnoletnie. Stan kierującego wywrotką nie zagraża życiu. Jak podała policja, kierowca ciężarówki był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na miejscu zdarzenia było 12 samochodów pożarniczych i 48 strażaków, załogi karetek i policjanci. Po wypadku zamknięta jest ul. Bałtycka od skrzyżowania z ul. Jeziorną do wjazdu na Likusy. Z ciężarówki i uszkodzonych samochodów wyciekło na jezdnię dużo płynnych substancji, które neutralizują strażacy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Olsztyn #Bałtycka #wypadek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo