Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Odpowiedzą za rozbój i kradzież wyrobów ze złota

Cztery osoby, w tym kobieta, odpowiedzą za rozbój na Grzegorzu C. i kradzież wyrobów ze złota na jego szkodę, o wartości ponad 370 tys. zł. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Strzyżowie. Złoto policja odzyskała, a troje oskarżonych poddało się dobrowolnie karze.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Jak poinformował w środę prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która sporządziła akt oskarżenia w tej sprawie, oskarżeni to: 36-letnia Żaneta K., 33-letni Dariusz R., 30-letni Roman P. i 47-letni Paweł S.

Do rozboju doszło 10 lipca 2022 roku. "Pokrzywdzony Grzegorz C. około godz. 22 wrócił do swojego miejsca zamieszkania w Strzyżowie. Wówczas, gdy wysiadał z samochodu, został zaatakowany przez dwóch napastników: Dariusza R. i Romana P., którzy uprzednio zaplanowali sposób działania wspólnie z Żanetą K. i Pawłem S." – wyjaśnił prokurator.

Dodał, że sprawcy bili napadniętego Grzegorza C. po głowie i ukradli mu kosztowności.

"Na skutek podjętych czynności operacyjnych-wykrywczych i procesowych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, doszło do odzyskania pełnego mienia będącego przedmiotem dokonanego rozboju"

– zaznaczył prokurator.

Prokuratura oskarżyła Żanetę K., Dariusza R., Romana P. i Pawła S. o popełnienie wspólnie i w porozumieniu rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu na szkodę Grzegorza C. oraz zabranie mu wyrobów ze złota o wartości 370 tys. 290 zł.

Ponadto Dariusza R. oskarżono także o żądanie od Grzegorza C. pieniędzy w zamian za zwrot przywłaszczonych wyrobów ze złota. Natomiast Pawłowi S. zarzucono także próbę nakłonienia policjanta "do naruszenia przepisów prawa w związku z zaistniałym rozbojem".

Za zarzucane im przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Troje oskarżonych: Żaneta K., Dariusz R. i Roman P. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze, natomiast Paweł S. tylko częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Wobec Żanety K. uzgodniono karę 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności i 20 tys. zł grzywny; wobec Dariusza R. karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności i 39 tys. zł grzywny, zaś wobec Romana P. karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności 20 tys. zł grzywny.

Żaneta K. nie była uprzednio karana. Natomiast pozostali oskarżeni byli już karani: Dariusz R. za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Paweł S. za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, a Roman P. za przestępstwa przeciwko mieniu.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo