Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

"Od jesieni próbowano przejąć Telewizję Republika". Sakiewicz: Skupiliśmy akcje, kontrolujemy własny kapitał

Cała ta nasza walka nie miałaby sensu, gdybyśmy nie kontrolowali własnego kapitału. W pierwszym kroku, zamiast kupować kamery czy zatrudniać ludzi, musieliśmy skupić własne akcje. To dokładnie zrobiliśmy - mówił o walce o Telewizję Republika redaktor naczelny stacji Tomasz Sakiewicz.

Tomasz Sakiewicz
Andrzej Piekarski - Kluby "GP"

Podczas inauguracji Zjazdu, red. Tomasz Sakiewicz opisał kulisy ostatnich miesięcy, w których Telewizja Republika przeszła ewolucję.

Przyznał na początku, że „od jesieni trwały próby - przez różne grupy - przejęcia Telewizji Republika”. - Pierwsze, co musieliśmy zrobić, to skupić wszystkie swoje akcje. Na to poszło większość środków. Cała ta nasza walka nie miałaby sensu, gdybyśmy nie kontrolowali własnego kapitału. W pierwszym kroku, zamiast kupować kamery czy zatrudniać ludzi, musieliśmy skupić własne akcje. To dokładnie zrobiliśmy - mówił.

- Nie będę mówił, ile mnie to osobiście, moich kolegów to kosztowało, i jakie z tego tytułu mamy konsekwencje prywatne. Udało się nam wykupić zdecydowaną większość akcji. W tej chwili będzie bardzo trudno przejąć Republikę od tej strony

- dodał.

Podkreślił, że zaszła potrzeba natychmiastowego zatrudnienia ogromnej ilości ludzi. - W Republice przed 19 grudnia pracowało ok. stu osób. Między 19 grudnia a początkiem lutego zatrudniliśmy kolejne, to już trzysta osób. Wszystko stało się problemem, nawet zaparzenie kawy. To się nigdy nie zdarzyło w historii mediów, by zrobić tak dużo w tak krótkim czasie – mówił.

Dodał, że „w nieprawdopodobnie krótkim czasie uruchomiono coś, co jest ramówką profesjonalnej telewizji publicystyczno-informacyjnej”.

I dalej: „Mamy dostęp do 62-64 proc. Polaków, reszta może nas oglądać tylko przez internet. Jeżeli dostaniemy multipleks, ta liczba zwiększy się maksymalnie do 80 proc. Dziś płacimy kilkaset tysięcy złotych za dotarcie do tych 64 proc. osób. Za te dodatkowe kilkanaście procent osób będziemy musieli zapłacić dwa razy tyle. To nie jest biznes, to obowiązek”.


Telewizja Republika wystąpiła o przyznanie koncesji poprzez złożenie wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacja od miesięcy stara się o wejście na multipleks ogólnopolski. 

Nasze starania o multipleks dla TV Republika mogą Państwo wesprzeć, wysyłając do KRRiT petycję.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo