Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Obrzydliwy wpis Środy o zmarłej Wandzie Półtawskiej. Zaatakowała też św. Jana Pawła II

Dzień po śmierci śp. Wandy Półtawskiej Magdalena Środa przypuściła na nią obrzydliwy atak w mediach społecznościowych. Należąca do "Kongresu kobiet" publicystka "Gazety Wyborczej" w swoim skandalicznym wpisie oskarża jedną z najwybitniejszych Polek oraz św. Jana Pawła II o "stworzenie ideologii poniżania kobiet i wywyższania płodów".

Magdalena Środa
Fot Fotomag/Gazeta Polska

- Zmarła Wanda Półtawska - zły duch Jana Pawła II (pewno miał ich więcej). To ona przerzuciła swoje wojenne traumy na wszystkie kobiety, z jakiś powodów uważając, że są złe i należy je karać, dyscyplinować a przede wszystkim panować nad ich płodnością. Papież ostro się za to zabrał i dostał kompletnej obsesji na punkcie zmuszania kobiet do rodzenia i wywyższania zapłodnionej komórki ponad wszystko - pisze na Facebook-u publicystka "Wyborczej" (pisownia oryginalna)

Środa twierdzi także, że "bezdzietni i kompletnie aseksualni: papież i jego przyjaciółka, stworzyli ideologię poniżania kobiet i wywyższania płodów. Półtawska miała trwały dostęp do Wojtyły (podobnie jak kapciowy Dziwisz), nigdy nie wyleczyła się ze swoich obsesji, papież je umocnił w swoim nauczaniu".

- Ten horror kobiet oparty na przyjaźni dwojga dziwnych ludzi (ona - poraniona, on niezdolny do pełnego życia z racji funkcji i przywilejów) trwa (w Polsce) do dziś - 

Wielka postać w polskiej historii

W środę w nocy zmarła Wanda Półtawska – współpracowniczka i przyjaciółka Jana Pawła II, lekarz psychiatra, była więźniarka niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. 2 listopada skończyłaby 102 lata.

W 2016 r. Wanda Półtawska została odznaczona Orderem Orła Białego – w uznaniu zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za propagowanie wartości i znaczenia rodziny we współczesnym społeczeństwie. W lutym 2023 roku została Laureatką Nagrody "Człowieka 30-lecia Gazety Polskiej".

Wanda Półtawska była niezwykłą kobietą, której życie było poświęcone służbie innym. Jej wkład w medycynę, edukację i społeczeństwo jest nieoceniony. Więcej o jej życiorysie w tekście poniżej.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Magdalena Środa #Wanda Półtawska #Jan Paweł II

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo