Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Nowy szef MON złożył kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza

Nowy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza - poinformował MON na Twitterze. Błaszczak objął po południu resort obrony narodowej, zastępując na tym stanowisku Antoniego Macierewicza.

MON

Dziś prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów. W wyniku zmian w rządzie Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na ministra obrony narodowej. Nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Wcześniej prezydent Duda odwołał ze stanowisk m.in.: szefa MON Antoniego Macierewicza, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, szefa resortu środowiska Jana Szyszkę, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i minister cyfryzacji Annę Streżyńską.

Po południu Błaszczak objął resort obrony narodowej i przywitał się z Wojskiem Polskim. W wystąpieniu podczas uroczystości przed gmachem MON w Warszawie podkreślił, że gdy sam dwa lata temu obejmował resort spraw wewnętrznych, jego celem było odbudowanie poczucia bezpieczeństwa w Polsce. Przypomniał, że takie samo zadanie postawił przed sobą minister Macierewicz i - jak ocenił - całym szeregiem działań doprowadził do tego w armii. "Podstawy poczucia bezpieczeństwa zostały stworzone w Wojsku Polskim" - zaznaczył Błaszczak.

Podziękował też dotychczasowemu szefowi MON za "wysiłki podjęte w ciągu ostatnich dwóch lat" i zapewnił, że te działania będą kontynuowane

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mariusz Błaszczak #Grób Nieznanego Żołnierza

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo