Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Nowy skład Rady Ministrów zaprzysiężony! Prezydent: Przed nami bardzo ważne zadania

Nowy rząd, ukonstytuowany po wyborach w 2019 roku, spotkał się z ogromną trudnością - pandemią koronawirusa. Po pierwsze kwestia życia i zdrowia obywateli, po drugie - ratowania polskiej gospodarki. To dzieło było i jest realizowane - mówił dziś prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zaprzysiężenia członków Rady Ministrów. Podziękował również ministrom, którzy nie znaleźli się w nowym rządzie.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

To bardzo podniosła chwila, można powiedzieć - historyczna. Rekonstrukcja rządu nie jest codziennością. Dlatego zapewne jest ważnym momentem, który spotkał się z piękną pogodą na dobry omen. Mam nadzieję, że taka pogoda będzie przyświecać na najbliższe lata urzędowania. Ta data dziś jest znamienna. To prawie rok od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych, kiedy Zjednoczona Prawica odniosła drugie spektakularne zwycięstwo, zdobywając większość parlamentarną, biorąc w swoje ręce odpowiedzialność za kraj na kolejne lata - mówił dziś prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zaprzysiężenia członków Rady Ministrów.

Jak stwierdził, „wielu Polaków dziękowało za poprzednie czterolecie, za dotrzymane zobowiązania, wdrożone programy społeczne”. - To wielkie dzieło Zjednoczonej Prawicy, najpierw premier Beaty Szydło, później premiera Mateusza Morawieckiego, ale przede wszystkim dzieło całej Zjednoczonej Prawicy - mówił dalej.

- Nowy rząd, ukonstytuowany po wyborach w 2019 roku, spotkał się z ogromną trudnością - pandemią koronawirusa. Po pierwsze kwestia życia i zdrowia obywateli, po drugie - ratowania polskiej gospodarki To dzieło było i jest realizowane. Chciałem podziękować za poprzednie cztery lata i za miniony rok - czas, który wymagał odpowiedzialności i wysiłku

- tłumaczył Duda.

- Dziękuję całej Zjednoczonej Prawicy, panu premierowi, panom premierom. Dziękuję jednak też tym, których pożegnaliśmy z rządu. Chciałem tu wymienić Jadwigę Emilewicz oraz Jana Krzysztofa Ardanowskiego - wskazał prezydent.

Podkreślił, że przed rządem bardzo ważne zadania. - To nie tylko epidemia koronawirusa, ale też walka o uratowanie polskiej gospodarki, wyprowadzenie jej z kryzysu, by mogła dalej konkurować z najlepszymi. Musimy też sprawić, że polska rodzina będzie jeszcze zamożniejsza. To czas inwestycji, które w Polsce muszą być zrealizowane - wymieniał.

W poniedziałek po południu prezydent Andrzej Duda miał dokonać - na wniosek premiera - zmian w składzie Rady Ministrów. Jednak w związku z chorobą zakażonego koronawirusem Przemysława Czarnka, który ma zostać szefem resortu edukacji i nauki, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w poniedziałek do prezydenta o zmianę terminu zaprzysiężenia rządu.

W minioną środę premier zaprezentował nowy skład Rady Ministrów - w wyniku rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty. Do rządu ma wejść m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, który obejmie funkcję wicepremiera.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#zaprzysiężenie Rady Ministrów

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo