Inwestycja dostosowuje szpital do obowiązujących przepisów, w tym do rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej.
Nowe oblicze zyskała izba przyjęć, przychodnia, laboratorium i sekcja statystyki medycznej. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,2 mln zł. Samorząd województwa dołożył 2,5 mln zł.
Dzięki przeprowadzonym pracom podniósł się komfort pracy kadry szpitala i standard obsługi jego pacjentów.
"Samorząd województwa wspiera i będzie wspierał szpitale psychiatryczne. Zapewniam, że nie odpuścimy i będziemy walczyć o psychiatrię, o lepszą wycenę procedur, o lekarzy, których brakuje"
– powiedziała podczas uroczystości oddania inwestycji marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.
Dodała, że szpital w Ciborzu może być przykładem zmian w ochronie zdrowia.