Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Nocny sygnał alarmowy dla żołnierzy WOT. "Zdaliśmy ważny egzamin"

W nocy z piątku na sobotę żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymali sygnał alarmowy, nakazujący natychmiastowe stawienie się w ich jednostkach. Były to ćwiczenia w ramach certyfikacji WOT. - Wspólnie stanęliśmy na wysokości zadania i "zdaliśmy ważny egzamin"! - przekazali dziś w mediach społecznościowych Terytorialsi.

Terytorialsi
8. K-PBOT - x.com

Sprawdzenie liczby żołnierzy, którzy stawili się w swoich jednostkach w określonym czasie, to jeden z elementów trwającej certyfikacji Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze przemieszczający się do jednostek to element ćwiczenia, nie ma to związku z jakimkolwiek zagrożeniem bezpieczeństwa państwa, ani z działaniami wojennymi w Ukrainie - podkreśliło dowództwo WOT.

Certyfikacja jest sprawdzianem, który ma potwierdzić, że dany rodzaj Sił Zbrojnych spełnienia określone normy i kryteria, a zatem zdolny jest do wykonania przydzielonych mu zadań - zarówno w czasie pokoju, w czasie różnego rodzaju kryzysów, jak i w czasie wojny.

Dziś popołudniu WOT przekazał, że proces sprawdzania stawiennictwa zakończył się dużym sukcesem - z wynikiem na poziomie 86,34 proc.

- Brawa dla wszystkich, którzy dziś przyczynili się do tego wyniku. Wspólnie stanęliśmy na wysokości zadania i "zdaliśmy ważny egzamin"!

- napisano.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo