Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Nielegalna fabryka papierosów zamknięta

Straż Graniczna, CBŚP i KAS zlikwidowały w gminie Sochaczew nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące - poinformował rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Rafał Potocki.

sipa

Podejrzani są mieszkańcami woj. mazowieckiego wieku od 31 do 39 lat.

Przedstawiono im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez zezwoleń i nieopłacania odpowiednich podatków

– powiedział Potocki.

Ponadto jeden z zatrzymanych był poszukiwany trzema listami gończymi do odbycia kary 4,5 roku więzienia za kradzieże z włamaniem oraz udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Na trop grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją papierosów wpadli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach (woj. lubuskie) i policjanci z łódzkiego Zarządu CBŚP. Ich ustalenia pozwoliły na przygotowanie i przeprowadzenie akcji rozbicia grupy i likwidacji nielegalnej wytwórni.

Akcja została przeprowadzona 23 maja br. W byłej hali produkcyjnej w gminie Sochaczew odkryto funkcjonującą linię produkcyjną. Podczas działań zabezpieczono ponad 700 tys. papierosów i ponad 3 tony krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy, o szacunkowej wartości niemal 3 mln zł.

Gdyby ten towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby niemal 4 mln zł. Według szacunków śledczych wartość zabezpieczonego wyposażenia fabryki oraz półproduktów służących do produkcji papierosów to co najmniej 400 tys. zł

– poinformował Potocki.

Dodał, że pomieszczenia fabryki były specjalnie wygłuszone, aby zminimalizować odgłos pracujących maszyn, miały także filtry do zniwelowania zapachu tytoniu.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#nielegalne papierosy #fabryka #śledztwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo