Niedziela w większości kraju bez deszczu

Jakub Gawron z IMGW-PIB poinformował, że jutro na zachodzie Polski będzie pogodnie i ciepło, zaś na wschodzie możliwe jest wystąpienie słabych opadów deszczu.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / Valiphotos

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, w niedzielę układ frontów atmosferycznych, za sprawą których w sobotę nad Polską było pochmurnie i deszczowo, przemieści się na wschód, a słaby klin wyżowy, który rozbuduje się w niedzielę nad krajem, zapewni ładną pogodę nad jego zachodnią częścią.

"W niedzielę rano w całej Polsce mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, które będą zanikały w ciągu dnia. W niedzielę najładniejszą pogodę będą mieli mieszkańcy zachodniej części Polski. Na wschodzie będzie nieco więcej chmur i miejscami mogą pojawić się słabe opady deszczu. Pokropić może także w centrum i na Pomorzu, ale nie będą to intensywne opady. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na krańcach północnych do 19 stopni na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim"

- powiedział Polskiej Agencji Prasowej Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB.

W ciągu dnia będzie wiał wiatr umiarkowany, nad morzem porywisty, z południowego zachodu i zachodu.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo