Niebezpieczny scenariusz po wyborach. Jaki: Chcielibyśmy, żeby Polacy to zauważyli

Choć poparcie Zjednoczonej Prawicy rośnie, spora część Polaków obawia się, że nadchodzące wybory zakończą się utworzeniem nowego rządu. Sprawa została poruszona na poniedziałkowej konferencji prasowej polityków partii rządzącej. Europoseł Patryk Jaki wskazał, że będzie to niebezpieczna sytuacja dla Polski.

Europoseł Patryk Jaki
Fot. Tomasz Jdrzejowski/ Gazeta Polska

Według najnowszego sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu 20,1 proc. badanych uważa, że po 15 października Polacy ponownie będą musieli iść do urn wyborczych w celu wyłonienia rządu. Temat został poruszony na poniedziałkowej konferencji Rafała Bochenka, Szymona Szynkowskiego vel Sęka i Patryka Jakiego. 

Choć zwrócono uwagę, że nadejdzie kontynuacja rządów Zjednoczonej Prawicy (35,6 proc.), to wspomniany wcześniej scenariusz został skomentowany przez europosła Jakiego. Wskazał on, że to niebezpieczna prognoza i Polacy powinni to wiedzieć.

- Chcielibyśmy, żeby Polacy to zauważyli, dlatego, że jak państwo wiecie za naszą granicą toczy się regularna wojna i sytuacja, w której nie powstaje żaden rząd, czyli w Polsce będzie brak stabilności, jest sytuacją, która odbije się na nas wszystkich - stwierdził.

Dodał, że jego zdaniem, "bardzo pozorny" jest również jest wybór, przed którym 15 października staną wyborcy. - Dlatego, że głosując na PSL, Hołownię, czy Lewicę i tak głosuje się na Tuska jako premiera, czyli albo my, albo oni - powiedział.

Zwrócił też uwagę, w jakiej sytuacji byłaby Polska, gdyby to jednak nie Zjednoczona Prawica utworzyła nowy rząd. - Proszę sobie wyobrazić, co by było, gdyby doszło do sytuacji kohabitacji, tak można się spodziewać z panem prezydentem, w tak trudnych czasach. W związku z tym jednak będziemy zachęcali Polaków do tego, aby zdecydować się na stabilny i bezpieczny rząd - zaznaczył.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Patryk Jaki #wybory

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo