Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Nie ma podniesienia kwoty wolnej, benzyny po 5,19, a nawet tramwaju na Jagodno. Są za to... krasnale

Coraz mniej czasu koalicji 13 grudnia zostało na zrealizowanie zapowiadanych i spisanych 100 konkretów na 100 dni rządów. A konkretów do realizacji zostało sporo. Protestują rolnicy, koalicja pęka w szwach w tematach obyczajowych, ale za to nie brakuje uśmiechu. Na wrocławskim Jagodnie, zamiast obiecywanego od lat tramwaju, stanęły na razie wesołe krasnale.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Już tylko nieco ponad dwa tygodnie pozostało rządzącej koalicji na realizację zapowiadanych stu konkretów na 100 dni rządów. Lista zrealizowanych "konkretów" świeci pustkami - nie ma podniesienia kwoty wolnej, nie ma zgody co do kształtu składki zdrowotnej, babciowe w proponowanym kształcie budzi wiele wątpliwości, dopłat do wynajmu brak, a zmiany w podatku Belki rodzą się bardzo powoli. Królują tematy obyczajowe i te, które wywołują w społeczeństwie najwięcej emocji. Ponadto protestują rolnicy, koalicja pęka w szwach w temacie aborcji, a rząd szykuje odejście od zerowego VATu na żywność i odmrożenie cen prądu.

Politycy koalicji już uzasadniają, że 100 konkretów to tylko taka metafora, której to po prostu lud nie zrozumiał.

Wrocławskie osiedle Jagodno znalazło się na ustach wszystkich pół roku temu, gdy w miejscowych obwodowych komisjach wyborczych uśmiechnięci Polacy stali w długich kolejkach by oddać głos w wyborach parlamentarnych, a oczekiwanie przyjęło formę radosnego pikniku z pizzą z jednego z miejscowych lokali. Donald Tusk kilka dni po wyborach udał się na Jagodno, by dziękować tamtejszym mieszkańcom.

Od kilkunastu lat głównym problemem mieszkańców Jagodna jest tramwaj, a właściwie jego brak. Postulat budowy przewija się przy każdych wyborach - czy to samorządowych, czy parlamentarnych. W styczniu rząd koalicji 13 grudnia miał podjąć kroki w kierunku realizacji tego założenia, jednak na razie mieszkańcy Jagodna muszą zadowolić się... krasnalami.

"Krasnalkowa kolejka wyborców jest symbolem determinacji mieszkańców Jagodna, którzy podczas wyrobów do Sejmu i Senatu 15 października 2023 roku stali w wielogodzinnych kolejkach, żeby oddać głos. Figurki stanęły dziś przy siedzibie Rady Osiedla Jagodno przy ulicy Jagodzińskiej 15"

– poinformował w sobotę portal wroclaw.pl.

Wywołało to falę komentarzy w sieci:

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo