Nawet Matka Boska jest za aborcją? Redaktorzy z Czerskiej popuścili wodze fantazji

Dla niektórych dzień bez plucia na Kościół i katolików jest dniem straconym, a im bliżej Świąt Bożego Narodzenia, tym częściej plują. Co ciekawe - ludzie deklarujący się jako ateiści, chętnie posługują się dla zilustrowania swoich natręctw wizerunkami postaci w których istnienie nie wierzą, albo które otwarcie potępiają. Redakcja "Wysokich Obcasów" pokazała na co ją stać i co gorsza - nie jest to z pewnością ich ostatnie słowo.

Zdjęcie ilustracyjne
Piotr Galant/Gazeta Polska

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Orzeczenie to stało się pretekstem do ulicznych zadym, organizowanych przez środowiska skrajnej lewicy oraz agresywnych działaczy tzw. środowisk LGBT. Gniew lewactwa nie skupił się jednak w głównej mierze na Trybunale – który orzekł, co orzekł – ale na rządzących i Kościele Katolickim.

Hierarchowie Kościoła Katolickiego nie zasiadają w TK i nie mają wpływu na żadne jego decyzje, ale to zadymiarzom nie przeszkadza w głoszeniu antykościelnych haseł, a co gorsza – działań, które obrażają miliony polskich chrześcijan.

Wzięli się więc dziewczęta i chłopcy spod znaku czerwonej gwiazdy za niszczenie pomników Jana Pawła II, mazanie wulgarnych haseł na murach kościołów, a nawet atakowali bezpośrednio modlących się w świątyniach ludzi.

Wsparcie dla barbarzyńców

Zadymiarzy jest w skali kraju garstka, więc by przebić się z przekazem, potrzebne jest im medialne wsparcie. Widać gołym okiem, że niektóre redakcje robią, co mogą, żeby wypromować lewackich barbarzyńców.

Jednym z przykładów medialnego wsparcia dla tych środowisk jest okładka weekendowego dodatku do „Gazety Wyborczej”, gdzie świętości katolików zestawiono z wulgarnym i prostackim „przesłaniem” aborcjonistów.

Zastanawia, że organ Michnika nie sięgnął po swoje autorytety dla zilustrowania toczącego się w Polsce konfliktu, a posłużył się postacią Matki Boskiej i to w nawiązaniu do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Być może jest to rodzaj jakiejś medialnej perwersji, bo dziennikarską prowokacją nazwać tego z pewnością nie można.

- WO [Wysokie Obcasy-red.]  życzy wszystkim kobietom wolności - w Boże Narodzenie i nie tylko – głosi napis na ilustracji pokazującej postać Matki Boskiej Fatimskiej w czarnej maseczce z czerwoną błyskawicą.
Pod ilustracją dodano: „Nawet Matka Boska założyła maseczkę z błyskawicą”.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gazeta Wyborcza #wysokie obcasy

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo