Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Najszybsza droga prowadziła przez Niemcy. "Mam nadzieję, że już nikt takich dylematów nie będzie miał"

Już nikt nie będzie musiał wybierać, tak jak ja dzisiaj rano, kiedy włączyłem automapę, która poprowadziła mnie najszybszą drogą przez terytorium Niemiec do Świnoujścia. Ja wybrałem terytorium Rzeczpospolitej. Mam nadzieję, że już nikt w niedalekiej przyszłości takich dylematów mieć nie będzie – mówił dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Andrzej Adamczyk
twitter.com/MI_GOV_PL

Dziś rozpoczęło się drążenie tunelu pod Świną - inwestycja połączy wyspy Uznam i Wolin. Obecnie z wyspy Wolin na wyspę Uznam, na której znajduje się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska wraz z obiektami turystyczno-uzdrowiskowymi, kursują promy pasażersko-samochodowe na dwóch przeprawach – Warszów i Centrum.

W uroczystości rozpoczęcia prac wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński czy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Tunel między wyspami Uznam i Wolin powstanie; to chwila ważna, bo Pomorze Zachodnie, a co za tym idzie Rzeczpospolita Polska będzie połączona, będzie już pod każdym względem jednym państwem, jedną ziemią, jedną naszą wspólną ojczyzną

 – powiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Gazoport, planowany gazociąg Baltic Pipe wraz z tunelem pod Świną pokazują, czym jest racja stanu

- powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości rozpoczęcia drążenia tunelu między wyspami Wolin i Uznam.

Mówili "nie uda się"

Głos zabrał również minister infrastruktury.

"Wielu mówiło, że nie będzie tej inwestycji. Ona jest, dzieje się, jest realizowana dzięki decyzji politycznej i wsparciu premiera Jarosława Kaczyńskiego, dzięki bardzo dużemu wsparciu premiera Mateusza Morawieckiego, dzięki temu, że śp. prezydent Lech Kaczyński widział właśnie potrzebę realizowania tych inwestycji w każdym regionie naszego kraju" – mówił Andrzej Adamczyk.

Życzę tym, którzy cierpliwie czekają na finał inwestycji, żebyśmy spotkali się w miejscu, o którym mówi pan prezydent Janusz Żmurkiewicz, czyli najgłębszym poziomie, gdzie prowadzony i zbudowany zostanie tunel. A wszystkim tym, którzy realizują to przedsięwzięcie bardzo chciałbym podziękować za dobrą współpracę. To przedsięwzięcie będzie szczególnie wielkim sukcesem tych, co codziennie, latem czy zimą nie będą musieli czekać na przejazd przy pomocy promu do Świnoujścia. Nie będą musieli wybierać, tak jak ja dzisiaj rano, kiedy włączyłem automapę, która poprowadziła mnie najszybszą drogą przez terytorium Niemiec do Świnoujścia. Ja wybrałem terytorium Rzeczpospolitej. Mam nadzieję, że już nikt w niedalekiej przyszłości takich dylematów miał nie będzie

– dodał minister infrastruktury.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Wolin #Uznam #inwestycja #tunel #Świnoujście

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo