Unijni ekoszaleńcy zrujnują Polaków » czytaj w najnowszym numerze #GazetaPolska! Więcej »

"Na słupa". Szef MON: nowa metoda procedowania ustaw przez PO

"Na słupa" - nowa metoda procedowania ustaw przez PO. Donald Tusk rozpoczął grę, którą wszyscy doskonale znamy - powolne niszczenie swoich koalicjantów. Finał tej gry też wszyscy znamy - napisał w poniedziałek na platformie X szef MON Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak
screen - Sejm RP

Grupa posłów Polski 2050-TD i KO 28 listopada wniosła do Sejmu projekt nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii, przedłużający zamrożenie cen energii do 30 czerwca 2024 r., który zawiera także przepisy liberalizujące stawianie farm wiatrowych i wiatraków w Polsce.

Minister obrony narodowej we wpisie na platformie X odniósł się do wypowiedzi posłanki Polski 2050 Pauliny Hennig-Kloski.

Hennig-Kloska pytana w Polsat News o to, kto literalnie przygotował tekst tej ustawy, odpowiedziała: "Projektodawcą przepisów pierwotnym była Platforma Obywatelska. Myśmy dostali ten projekt do konsultacji. Ja go konsultowałam, złożyłam do niego cały szereg poprawek i absolutnie, tak jak powiedziałam, identyfikuję się z tym projektem".

Dopytywana, czy zna z nazwiska autorów tych zapisów dot. wiatraków, powiedziała: "Osobiście zostałam poproszona przez Borysa Budkę o skonsultowanie, natomiast zwykle nad takim projektem pracują posłowie, legislatorzy, prawnicy zatrudnieni w klubie. Naprawdę proszę nie szukać tu drugiego dna. Nie ma żadnej afery".

Błaszczak komentując jej słowa napisał:

"Na słupa" - nowa metoda procedowania ustaw przez Platformę Obywatelską. Podczas, gdy lider Polski2050 bawi się w youtubera, Donald Tusk rozpoczął grę, którą wszyscy doskonale znamy - powolne niszczenie swoich koalicjantów. Finał tej gry też wszyscy znamy. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo