Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Na nic krzyki opozycji. Krok bliżej do reformy wymiaru sprawiedliwości!

Choć posłowie opozycji robili wszystko, co mogli, by zablokować dalsze procedowanie projektu nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, to jednak głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości postawiono kolejny krok ku reformie wymiaru sprawiedliwości. Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji niektórych ustaw sądowych i skierował go do komisji.

zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu PiS nowelizacji m.in. prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym, który przewiduje m.in. zmiany w systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i modyfikację procedury wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.

Debata wzbudziła ogromne emocje po stronie opozycji. Poseł Krzysztof Śmiszek z Lewicy podarł kartki z projektem podczas swojego wystąpienia, a na galerii sejmowej doszło do incydentu z udziałem... znajomych poseł Klaudii Jachiry z klubu Koalicji Obywatelskiej.

Opozycja domagała się odrzucenia projektu w całości w pierwszym czytaniu. Tak się jednak nie stało. Zrobiony został wyraźny krok w kierunku reformy sądownictwa w Polsce.

Za wnioskiem o odrzucenie głosowało 214 posłów, 227 było przeciw, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Sejm w głosowaniu zdecydował również, że komisji sprawiedliwości i praw człowieka przedstawi sprawozdanie ws. projektu na bieżącym posiedzeniu Izby.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#ustrój sądów powszechnych #nowelizacja ustawy #PiS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo